Generální partner
Světlý režim
4. březen 2016

Obtížný jarní start, Vyšehrad-Karviná (so, 10:15)

Posílený nováček proti aspirantovi na postup. Sobotní dopoledne slibuje zajímavou podívanou. Začíná se v tradičním žižkovském dopoledním čase.

Všichni jsou natěšení, jaro začíná! Karvinský tým se do hlavního města vydává v pátek po obědě s cílem uspět, ale zároveň si uvědomuje, že jej čeká náročný zápas - o mnoho těžší, než nepovedený loňský jarní start v Kolíně. „Tam to bylo o velké spoustě neproměněných šancí. Přirovnal bych to k naší generálce s Vítkovicemi. Každopádně teď to bude jiné, Vyšehrad hodně posílil. V jeho středu najdeme opravdu zajímavá jména. Dokazuje to jediné, chtějí druhou ligu udržet,“ prohlásil karivnský trenér Jozef Weber.

Karviné nezbývá nic jiného, než se vybičovat k maximálnímu úsilí a uspět. Bude se snažit hrát svou aktivní hru. „Jinak to ani neumíme. Pokusíme se prodat naší střeleckou pohodu ze závěru přípravy,“ řekl. Zamotanou hlavu má se složením obrany. Dreksův start je stále nejistý, naopak Jan Hošek bude připraven. Mezi marody se stále řadí Jaroslav Zelený, ostatní hráči by měli být v pořádku.

Pár postřehů o soupeři možná trenéru Weberovi dodal i Tomáš Krbeček, který v Karviné strávil týden, ale nakonec z jeho angažmá sešlo. Proč zrovna on? Protože podzimní část odehrál právě v týmu nováčka, který v Karviné schytal čtyřgólový debakl. Na Kovoně se v polovině srpna střelecky prosadil dvakrát Lukáš Budínský a po jednom gólu přidali Jan Moravec s Erikem Puchlem.  

Šemíci z Vyšehradu během zimy doslova překopali kádr. Z původní podzimní soupisky zůstalo pouze osm lidí a zbytek přišel. Mezi nimi i takoví borci jako Miloslav Strnad, Ladislav Volešák, „karvinský“ Jan Růžička a další. Všechno podtrhuje fakt, že hned 13 hráčů aktuálního kádru si zahrálo českou nejvyšší soutěž. „Hodně zajímavá jména, opravdu mě to až překvapilo,“ glosoval tento stav Jozef Weber.

Vyšehrad zažil pestrou přípravu, kterou si okořenil účastí v Tipsport lize, soustředěním na Šumavě či zápasy s Příbramí, Slavií, sparťanským béčkem, sparťanskou devatenáctkou, Jihlavou, Bohemians 1905, Loko Vltavín a další. Celkem v zimě odehráli šemíci neskutečných 15 zápasů, ten závěrečný s Dvorem Králové, který zvládli 4:0, a podle trenérů byl konečně podle představ.

Zápas 17. kola Fotbalové národní ligy FK Slavoj Vyšehrad – MFK OKD Karviná začíná na stadionu Viktorie Žižkov v sobotu 5. března v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čarách pak asistenti Peřina a Kožár.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo