Generální partner
Světlý režim
4. březen 2016

Obtížný jarní start, Vyšehrad-Karviná (so, 10:15)

Posílený nováček proti aspirantovi na postup. Sobotní dopoledne slibuje zajímavou podívanou. Začíná se v tradičním žižkovském dopoledním čase.

Všichni jsou natěšení, jaro začíná! Karvinský tým se do hlavního města vydává v pátek po obědě s cílem uspět, ale zároveň si uvědomuje, že jej čeká náročný zápas - o mnoho těžší, než nepovedený loňský jarní start v Kolíně. „Tam to bylo o velké spoustě neproměněných šancí. Přirovnal bych to k naší generálce s Vítkovicemi. Každopádně teď to bude jiné, Vyšehrad hodně posílil. V jeho středu najdeme opravdu zajímavá jména. Dokazuje to jediné, chtějí druhou ligu udržet,“ prohlásil karivnský trenér Jozef Weber.

Karviné nezbývá nic jiného, než se vybičovat k maximálnímu úsilí a uspět. Bude se snažit hrát svou aktivní hru. „Jinak to ani neumíme. Pokusíme se prodat naší střeleckou pohodu ze závěru přípravy,“ řekl. Zamotanou hlavu má se složením obrany. Dreksův start je stále nejistý, naopak Jan Hošek bude připraven. Mezi marody se stále řadí Jaroslav Zelený, ostatní hráči by měli být v pořádku.

Pár postřehů o soupeři možná trenéru Weberovi dodal i Tomáš Krbeček, který v Karviné strávil týden, ale nakonec z jeho angažmá sešlo. Proč zrovna on? Protože podzimní část odehrál právě v týmu nováčka, který v Karviné schytal čtyřgólový debakl. Na Kovoně se v polovině srpna střelecky prosadil dvakrát Lukáš Budínský a po jednom gólu přidali Jan Moravec s Erikem Puchlem.  

Šemíci z Vyšehradu během zimy doslova překopali kádr. Z původní podzimní soupisky zůstalo pouze osm lidí a zbytek přišel. Mezi nimi i takoví borci jako Miloslav Strnad, Ladislav Volešák, „karvinský“ Jan Růžička a další. Všechno podtrhuje fakt, že hned 13 hráčů aktuálního kádru si zahrálo českou nejvyšší soutěž. „Hodně zajímavá jména, opravdu mě to až překvapilo,“ glosoval tento stav Jozef Weber.

Vyšehrad zažil pestrou přípravu, kterou si okořenil účastí v Tipsport lize, soustředěním na Šumavě či zápasy s Příbramí, Slavií, sparťanským béčkem, sparťanskou devatenáctkou, Jihlavou, Bohemians 1905, Loko Vltavín a další. Celkem v zimě odehráli šemíci neskutečných 15 zápasů, ten závěrečný s Dvorem Králové, který zvládli 4:0, a podle trenérů byl konečně podle představ.

Zápas 17. kola Fotbalové národní ligy FK Slavoj Vyšehrad – MFK OKD Karviná začíná na stadionu Viktorie Žižkov v sobotu 5. března v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čarách pak asistenti Peřina a Kožár.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná