Generální partner
Světlý režim
13. listopad 2021

Ohlasy po pohárovém vyřazení od Slovácka

Trenér Bohumil Páník a kapitán Martin Šindelář hodnotili páteční pohárový zápas, který se sice dobře vyvíjel, ale nakonec domácí nejprve v závěru vyrovnali a následně přidali i dvě trefy v prodloužení a postoupili do jarního čtvrtfinále.

Bohumil Páník

Trenére, jak moc mrzí skutečnost, že jste přišli o postup v nastaveném čase?
Byli jsme kousek, ale nakonec nám to tam spadlo a mohli jsme dostat i víc gólů. Buď ale domácí své šance nedali, nebo je vychytal Bolek, anebo jsme to na poslední chvíli zblokovali.

Jste rád, že takový zápas přišel právě v reprezentační pauze?
Ano, pro nás to byl obrovsky důležitý zápas, ve kterém jsme chtěli zjistit, jak na tom kdo z mladých hráčů je - kdo bude použitelný víc, a kdo méně. V příštích čtrnácti dnech nás totiž čeká velice náročný program.

Zápas došel do prodloužení, hrálo se dalších třicet minut. Jak to vnímáte?
Myslím, že jsme síly rozložili, šestkrát jsme vystřídali a jen čtyři hráči odehráli celých 120 minut. Nikdo si nemůže stěžovat, že by nemohl. Je pravdou, že jsme museli využít maximálního počtu střídání, protože po covidu ještě někteří kluci nejsou v optimální kondici.


Martin Šindelář

Martine, postup do čtvrtfinále vám unikl asi o minutu. Je to zklamání?
Mrzí nás to moc! Byli jsme opravdu kousek od postupu přes Slovácko mezi osm nejlepších. Ovšem objektivně – celý první poločas jsme zvládli určitě lépe než ten druhý. Tam to už bylo pouze o tom, zda ten jednogólový náskok ubráníme nebo ne. Slovácko mělo nějaké šance, ale buď je neproměnilo, nebo nás podržel Peťa Bolek. My jsme mohli také přidat druhý gól, ale nepodařilo se.

Váš gól hlavou byla nacvičená akce po rohu?
Ano, bylo to nacvičené. Původně jsem to měl prodloužit, ale Aleš Nešický to kopl tak výborně, že jsem hlavičkoval přímo na bránu (úsměv). Myslím, že jsme tím úvodním gólem Slovácko dost zaskočili a mohli čekat na jejich chybu a třeba domácí ještě potrestat z nějakého brejku. To se ale nestalo.

Vnímáte jako problém před Libercem, že jste odehráli o třicet minut více?
Nemyslím si. Horší by to bylo, kdybychom hráli třeba hned ve středu. Takhle v tom žádný problém nevidím, fyzicky jsme to zvládli. Nás malinko položilo to vyrovnání v nastaveném čase a soupeře to naopak nakoplo. Do ligového zápasu s Libercem máme dost času zregenerovat a připravit se na něj.

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo