Generální partner
Světlý režim
17. červenec 2014

Oliver Putyera z U19: Víme, že máme těžký los

S nejlepším střelcem dorosteneckého turnaje Zlatý kahan jsme se bavili nejen o tomto turnaji, ale také o blížícím se začátku nové sezóny, který bude mimořádně obtížný (hrací plán najdete ZDE).

Olivere, o víkendu jste v mezinárodním zápolení o Zlatý kahan na hřišti v Šilheřovicích obsadili konečné třetí místo za slovenskými týmy. Jak byste zhodnotil celkově turnaj?

Myslím, že to byla kvalitní příprava. Vyšel nám především poslední zápas s pozdějším vítězem Banskou Bystricí, kterou jsme porazili 3:0. Určitě nám v tomto utkání také pomohla přítomnost Erika Puchla s Lukášem Dudou, kteří se jinak připravují s áčkem.

Ale tento zápas vyšel také vám. Nastřílený hattrick vám zajistil korunu krále střelců.

A to jsem mohl přidat ještě čtvrtý gól, ale nevyšla mi penalta. Naštěstí to už bylo za rozhodnutého stavu a o krále střelců jsem nepřišel (úsměv). Za to jsem pochopitelně rád a mám z toho radost.

Patříte k hráčům, kteří už v minulé sezóně nasáli atmosféru dorostenecké ligy. Třeba i na vás a vaše výkony se bude spoléhat. Vnímáte to podobně?

Tak to nevím. Ale všichni se budeme snažit, abychom v každém utkání podali maximální výkon. Je ale pravdou, že ty zkušenosti se z minulé sezóny budou jistě hodit.

Když se ohlédneme za přípravou, tak jste do ní nastoupili pod novým trenérem. Jaké jsou tréninkové jednotky pod trenérem Westem?

Je to podobné v porovnání s tréninky pana trenéra Gibaly. Trenér West však ještě víc lpí na kondici, ale jinak tam velké rozdíly nevidím.V sobotu vás čeká generálka s Ruchem Chorzów a týden nato je na programu ostrý start v domácím prostředí proti olomoucké Sigmě. Jste rádi, že máte přípravu takřka za sebou?

Poslední dva týdny byly hodně náročné. Teď už najedeme na tradiční režim. Všichni se na start ligy těšíme, ale zároveň jsme v očekávání. Víme, že máme těžký los a nechceme zklamat. Ale je před námi ještě generálka, do které bychom měli nastoupit v sestavě, která by se už příliš neměla lišit od té ligové.

První tři kola budou opravdu náročná. Nejprve doma Sigma, pak výjezd do Ostravy a následně doma Plzeň. Asi byste si dokázali představit lehčí los, že?

Každý soupeř je k poražení a my se budeme snažit. Jak už jsem říkal, nechceme výsledkově ani herně zklamat hlavně nového trenéra, ale ani sebe i fanoušky.

Když opustíme dorostenecký fotbal, tak v neděli skončilo MS v Brazílii. Komu jste držel palce?

Fandil jsem domácí Brazílii. Ale po výprasku v semifinále od Němců a následně vítězství ve finále si myslím, že Němci vyhráli celý šampionát zcela zaslouženě.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?