Generální partner
Světlý režim
10. srpen 2020

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

Ondro, se Slavií jste na soustředění v Rakousku, kam jste krátce po podpisu smlouvy přijel. Už pominula hektika minulých dnů?
Ano, trošičku jo. Přeci jen to bylo všechno hodně narychlo. Pomalinku se rozkoukávám (smích).

První dojmy z nového týmu? Jak vás přijal mančaft?
Kluci jsou v pohodě, realizační tým také. Opravdu se tady cítím výborně a jsem spokojený. Konkurence je tady neskutečná, všechno je na nejvyšší úrovni. Každý trénink makáme na 120 %.

Překvapilo vás něco během prvních dnů v novém působišti?
Je to opravdu velký skok, pomalinku si zvykám a snažím se makat na úplné maximum. Úroveň všeho ve Slavii je na maximální možné úrovni.

Na začátku jste zmínil, že všechno bylo hodně rychlé. Stihl jste se vůbec rozloučit v Karviné se spoluhráči?
Bohužel jsem se s nimi nestihl rozloučit osobně, pouze přes telefon. Po klucích se mi stýská. Nejvíc asi po těch, s kterými jsem byl celou dobu v Karviné. Když bych měl jmenovat, tak nejvíc po Vojtovi Smržovi.

Angažmá ve Slavii jste si vysloužil výbornou uplynulou sezónu, ve které jste dal sedm gólů. Zdobí vás také znamenitá fyzická kondice. Ale přeci jenom – ke gólům vám nejvíc pomáhal Adriel Ba Loua. Z tribuny to častokrát vypadalo, že jste si ohromně sedli. Souhlasíte?
Spolupráce s Adrielem byla vždy výborná a na hřišti jsem si právě s ním rozuměl nejvíc. Okamžitě jsme si sedli a táhli to spolu dlouho. Po odchodech Lukáše Budínského a Tomáše Wágnera stála ofenziva na nás dvou a myslím si, že jsme tuto úlohu zvládali. Zdatně nás doplňovali hlavně Gigli Ndefe a Vojta Smrž. Musím zároveň dodat, že se mi s každým spoluhráčem hrálo dobře.

Vybavíte si největší zážitek z působení v Karviné?
Těch je víc, MFK Karviná je můj mateřský klub. Jmenovat ale musím postup do nejvyšší soutěže a záchranu. Na druhou stranu je potřeba říct, že každý ligový zápas v Karviné byl pro mě zážitek.

Říkáte byl, ale přeci jenom – neexistuje šance, že byste se do Karviné vrátil na hostování, kdybyste se do nabitého kádru mistrovské Slavie neprobojoval?
O tom teď vůbec nepřemýšlím. Uvidíme po soustředění, jak to bude.

A závěrem, máte nějaký návod pro hráče mládežnických týmů MFK, jak se vypracovat takhle vysoko?
Zažil jsem v Karviné hodně trenérů. Ale všeobecně platí, že musíte makat a dokazovat, že jste lepší než ostatní. Je to o každodenní tvrdé dřině, musíte věřit sám v sebe a přidávat si i po tréninku. Není to jednoduché, ne vždycky se vám chce, ale v konečném součtu to stojí za to. Věřím, že se po mně brzy najde další odchovanec, co se v lize prosadí.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii