Generální partner
Světlý režim
10. srpen 2020

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

Ondro, se Slavií jste na soustředění v Rakousku, kam jste krátce po podpisu smlouvy přijel. Už pominula hektika minulých dnů?
Ano, trošičku jo. Přeci jen to bylo všechno hodně narychlo. Pomalinku se rozkoukávám (smích).

První dojmy z nového týmu? Jak vás přijal mančaft?
Kluci jsou v pohodě, realizační tým také. Opravdu se tady cítím výborně a jsem spokojený. Konkurence je tady neskutečná, všechno je na nejvyšší úrovni. Každý trénink makáme na 120 %.

Překvapilo vás něco během prvních dnů v novém působišti?
Je to opravdu velký skok, pomalinku si zvykám a snažím se makat na úplné maximum. Úroveň všeho ve Slavii je na maximální možné úrovni.

Na začátku jste zmínil, že všechno bylo hodně rychlé. Stihl jste se vůbec rozloučit v Karviné se spoluhráči?
Bohužel jsem se s nimi nestihl rozloučit osobně, pouze přes telefon. Po klucích se mi stýská. Nejvíc asi po těch, s kterými jsem byl celou dobu v Karviné. Když bych měl jmenovat, tak nejvíc po Vojtovi Smržovi.

Angažmá ve Slavii jste si vysloužil výbornou uplynulou sezónu, ve které jste dal sedm gólů. Zdobí vás také znamenitá fyzická kondice. Ale přeci jenom – ke gólům vám nejvíc pomáhal Adriel Ba Loua. Z tribuny to častokrát vypadalo, že jste si ohromně sedli. Souhlasíte?
Spolupráce s Adrielem byla vždy výborná a na hřišti jsem si právě s ním rozuměl nejvíc. Okamžitě jsme si sedli a táhli to spolu dlouho. Po odchodech Lukáše Budínského a Tomáše Wágnera stála ofenziva na nás dvou a myslím si, že jsme tuto úlohu zvládali. Zdatně nás doplňovali hlavně Gigli Ndefe a Vojta Smrž. Musím zároveň dodat, že se mi s každým spoluhráčem hrálo dobře.

Vybavíte si největší zážitek z působení v Karviné?
Těch je víc, MFK Karviná je můj mateřský klub. Jmenovat ale musím postup do nejvyšší soutěže a záchranu. Na druhou stranu je potřeba říct, že každý ligový zápas v Karviné byl pro mě zážitek.

Říkáte byl, ale přeci jenom – neexistuje šance, že byste se do Karviné vrátil na hostování, kdybyste se do nabitého kádru mistrovské Slavie neprobojoval?
O tom teď vůbec nepřemýšlím. Uvidíme po soustředění, jak to bude.

A závěrem, máte nějaký návod pro hráče mládežnických týmů MFK, jak se vypracovat takhle vysoko?
Zažil jsem v Karviné hodně trenérů. Ale všeobecně platí, že musíte makat a dokazovat, že jste lepší než ostatní. Je to o každodenní tvrdé dřině, musíte věřit sám v sebe a přidávat si i po tréninku. Není to jednoduché, ne vždycky se vám chce, ale v konečném součtu to stojí za to. Věřím, že se po mně brzy najde další odchovanec, co se v lize prosadí.

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo