Mlade talenty

Ondřej Lingr: Byl to skvělý reprezentační rok

02.01.2018 | redakce
 

Ondřej Lingr: Byl to skvělý reprezentační rok Odchovanec MFK Karviná a mládežnický reprezentant Ondřej Lingr prožil výborný rok 2017. Postoupil na EURO U19, kde nakonec vybojoval se svými spoluhráči bronz, zabydlel se i v kategorii do 20 let a během podzimu se v karvinském dresu čím dál častěji dostával na hřiště v zápasech HET ligy.

 

Rok 2017 byl pro vás povedený i po reprezentační stránce. Vybavíte si, kam všude jste s národním týmem zavítal, a proti jakým týmům jste v reprezentaci nastoupil?
No, bylo toho hodně, ale vše si teď asi nevybavím (smích). Ale samozřejmě byl to výborný rok, podařilo se nám s devatenáctkou nejprve zvládnout domácí kvalifikaci o postup na ME do Gruzie a také samotné EURO bylo pro nás výborné. Mě stále pouze mrzí, že jsem nedostal víc prostoru, ale v semifinále proti Anglii, kde proti nám vyběhli hráči z Manchesteru City nebo Chelsea, jsem si dokázal, že na to mám. 

Vy jste byl už před dvěma lety se sedmnáctkou i v Bulharsku na EURU…
Ano, také jsme museli zvládnout nástrahy těžké kvalifikace. Toho si vážím strašně moc, protože dlouho se nestalo, abychom takhle za sebou hned jeli na dva velké finálové turnaje.

Pomohla vám do Gruzie závěrečná kvalifikace, která se konala ve Zlíně a Uherském Hradišti?
Stoprocentně!

Během podzimu jste se přesunul do národního týmu do 20 let. Pozorujete nějaké výraznější změny?
Ani ne, ten základ týmu z Gruzie zůstal. Pouze máme jiné trenéry - v kategorii do 19 let to byl Jan Suchopárek, dvacítku trénuje Karel Krejčí. Možná je rozdíl ještě v tom, že dvacítka je taková příprava před jednadvacítkou. Nehrajeme ostré kvalifikační zápasy, ale v uvozovkách pouze duely v rámci Elite tournament.

Na jakou destinaci, kterou jste měl možnost za celou svou reprezentační kariéru navštívit, vzpomínáte v nejlepším? Kde se vám líbilo?
Teď jste mě zaskočil, procestoval jsem toho fakt spoustu. Ale určitě Turecko, Anglie nebo Gruzie.

Je podle vás vstupenkou do reprezentačního výběru pravidelné herní vytížení v klubu?
Ano, především za A-tým, kde jste nejvíc na očích. Musíte být zdravý, neustále makat a mít i trochu štěstí.  Já se budu dál snažit, abych pravidelně za áčko nastupoval.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna