Generální partner
Světlý režim
1. leden 2024

Ondřej Lingr: Liga mistrů je neskutečný zážitek!

Na pár dnů se Ondřej Lingr ukázal doma a jako správný srdcař a odchovanec dorazil i na akci malých fotbalistů. A právě na Zimním fotbalovém kempu, který každoročně pořádá MFK Karviná, si hráč Feyenoordu Rotterdam našel čas na rozhovor.

Ondro, jaké byly Vánoce?
Super! Jsem rád i za bráchu, kterého teď moc nevídám. Když může, přiletí za mnou – třeba byl na Lize mistrů. Ale času je málo, takže je fajn, že jsme byli i s rodiči všichni pohromadě.

Jak dlouho jste se doma zdržel během vánočních svátků?
Dorazil jsem 21. prosince a na Nový rok, tedy vlastně dnes, odlétám do Málagy na soustředění. Tam budeme několik dnů a následně se přesuneme s týmem zpátky do Rotterdamu, protože už 14. ledna nás čeká první mistrovský zápas – doma proti Nijmegenu. Je to všechno poměrně rychlé, ale jsem moc rád, že se mi podařilo být chvíli doma s rodinou.

Takhle krátké soustředění a vlastně žádnou zimní přípravu nepamatujete, že?
No vůbec. Se Slavií jsme vždy byli někde tři týdny, tady to bude trochu rychlejší. Ale nevadí mi to (úsměv).

Ondřej Lingr si zahrál Ligu mistrů. Jak vám to zní?
Parádně (smích). Je to neskutečný zážitek – hymna soutěže, plné stadiony. Celý život jsem si chtěl nejprestižnější klubovou soutěž zahrát. Zápasy na půdě Atlétika Madrid nebo doma se Celticem? Skvělé! Jsem rád, že jsem mohl být u toho přímo na hřišti.

Z vašich slov soudím, že letního odchodu ze Slavie do zahraničí i přes aktuálně menší minutáž nelitujete, že ano?
Vůbec ne! Vždyť působím v jednom ze dvou nejlepších holandských klubů. Jsme aktuálním mistrem Holandska, hráli jsme na podzim Ligu mistrů a na každý domácí zápas chodí padesát tisíc fanoušků. Maximálně si to v Rotterdamu užívám. Ano, minutáž by mohla být vyšší a uvidíme, co bude teď. Každopádně budu makat, mám hlavu nahoře a jsem nastavený tak, že se chci dostat do základní sestavy. Ovšem kvalita a konkurence je obrovská, nedá se to se Slavií vůbec porovnat.

Zajímavostí je, že jste v létě nezměnil barvy…
…ani číslo dresu (smích). Nabídek bylo víc, ale když se ozval Feyenoord, nebylo o čem přemýšlet.

Přemýšlíte i o letním evropském šampionátu v Německu?
Prošel jsem celým kvalifikačním cyklem, takže bych moc rád jel a reprezentoval Česko na finálovém turnaji. Budu makat a věřím, že dostanu v Holandsku šanci, abych přesvědčil nového reprezentačního trenéra. Nerad bych v Německu chyběl.


Máte čas sledovat českou FORTUNA:LIGU, potažmo Karvinou a Slavii?
Musím se přiznat, že Karvinou sleduju poměrně hodně. I Slavii. Ale stane se, že někdy se zápasy kryjí s našimi a je to složitější. Naposledy jsem viděl dohrávku v Mladé Boleslavi. Sice je Karviná na barážových pozicích, ale má zápas s Pardubicemi k dobru. Každopádně po příchodu trenéra Jarábka se udělaly nějaké body a podzim se podařilo zakončit dvěma venkovními remízami.

V této sezóně si klub připomíná dvacet let existence.
Vím o tom (úsměv). Doufám, že se vám podaří vyhnout se baráži a Karviná zůstane prvoligová. Všichni víme, že Karviná kvůli stadionu a celkovému zázemí do nejvyšší soutěže prostě patří – druhá liga je málo! Bude ale potřeba sbírat body hlavně doma

Třeba hned v únoru se Spartou a pak i se Slavií?
No to bude složitější. Ale o Karviné se ví, že se hlavně doma dokáže vyhecovat na silnější týmy. Bylo by fajn získat nějaký ten bodík a samozřejmě porazit v dohrávce Pardubice - to je absolutní nutnost.

Jak často se dostanete domů?
Vlastně pouze během reprezentačních srazů. Během každého z tří podzimních srazů jsem měl dva dny volna, takže jsem se tady snažil na jeden den ukázat. Jinak létám do Amsterdamu a pak jedu autem třicet minut do Rotterdamu.

A závěrem se musím zeptat, zda se vám nebude krýt letní EURO se svatbou, když jste před pár týdny požádal vaši partnerku Lucii o ruku?
Termín ještě nemáme, vše bude asi záležet na čase, kterého opravdu moc nemám. Ale budeme to pochopitelně řešit.

Bylo její „ANO“ jistotou?
Samozřejmě (smích). Jsme spolu dlouho, takže jsem si byl jistý.


Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo