Generální partner
Světlý režim
7. duben 2021

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Tomáši, jak s odstupem několika dnů hodnotíte účinkování jednadvacítky na Euru ve Slovinsku?
Převládá zklamání, ale pro všechny to byla velká zkušenost. Určitě jsme chtěli udělat lepší celkový výsledek, to znamená postup do červnové vyřazovací fáze.

Ve čtyřčlenné základní skupině jste skončili na třetím místě. Co rozhodlo? Co vás připravilo o lepší výsledek, o němž jste hovořil?
Špatná finální fáze, to je jasné.  Ale vyloženě špatné to nebylo, místy jsme si vytvářeli tlak, dokázali jsme vybojovat standardní situace, po kterých si Italové a Slovinci vstřelili vlastní góly – šlo o naše jediné trefy na šampionátu a to je málo. Za klíčové považuji také nezvládnutý zápas se Slovinskem, ten jsme měli vyhrát. V posledním utkání se Španělskem bychom to papírově měli možná trochu lehčí. Ale na to se samozřejmě nehraje. Nezvládli jsme pro nás důležitý zápas se Slovinskem – první poločas nám vůbec nevyšel, hráli jsme špatně. To byl ten kámen úrazu.

Nastoupil jste do dvou utkání, se Slovinskem jste odehrál celý druhý poločas, proti Španělsku pak posledních patnáct minut. Hlavně proti Slovinsku se mi zdálo, jak jste pookřál a celkově se tým herně zvedl…
…měl jsem z toho dobrý pocit. Ale mohlo to být ještě lepší, kdybych dal gól (smích). Strašně moc jsem se těšil, snad tři týdny jsem předtím kvůli pozitivnímu testu na COVID-19 nehrál. A proti Španělsku? Závěr už byl těžký, tam toho už moc dělat nešlo.  

Myslíte si, že právě prodělaná nemoc vás obrala o větší herní vytížení na EURU?
Je to možné! Věřím tomu, že kdybych zůstal zdravý, tak dostanu víc prostoru. Fyzicky jsem asi nebyl úplně v topu, ale nikterak strašné to také nebylo. Aspoň si to tedy myslím (úsměv). Pár tréninků samozřejmě bylo náročnějších, ale nic, co by se nedalo zvládnout.

Váš reprezentační cyklus je u konce. Jak jste se rozloučili?
Ten tým byl spolu strašně dlouho, zažil toho v různých mládežnických kategoriích opravdu hodně. Bylo velkým zklamáním, že se nepostoupilo, nakonec se objevily i slzy. Já byl sice jen na dvou srazech, ale musím potvrdit, že parta byla skvělá. Nešlo nevnímat, jak kluci drží pospolu.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo