Mlade talenty

PŘÍPRAVKY: Na finále "Ondrášovky" pouze U8

18.12.2017 | redakce
 

PŘÍPRAVKY: Na finále V průběhu září a října proběhly kvalifikační turnaje na neoficiální mistrovství republiky (Ondrášovka Cup) také v kategoriích přípravek. MFK Karviná bude mít ve velkých finále zastoupení díky svěřencům Davida Krále (ročník 2010).

 

Čtyři kvalifikační turnaje a pouze jediný postup, čili 25% úspěšnost. Mohlo by se tedy zdát, že kvalifikace nebyly úspěšné. Pravdou však je, že takové turnaje a zápasy posouvají týmy směrem dopředu, i když se nepodaří postoupit. „Pro nás je důležité to, že naše družstva byla rovnocennými soupeři ostatním, což je příslibem do budoucna,“ podotkl při hodnocení hlavní trenér přípravek Michael Klos.

Velmi dobrou zprávou je fakt, že jeden kvalifikační turnaj se odehrál přímo v Karviné. „Doufáme, že se nám i pro příští rok podaří získat pořadatelství minimálně jedné kvalifikace. Výhoda domácího prostředí je vesměs pozitivní a samotné pořadatelství je pro celý klub výbornou vizitkou, že se v Karviné pracuje s mládeží kvalitně,“ dodal Klos.

Pojďme si v krátkosti připomenout, jak jednotlivé kategorie dopadly na kvalifikačních turnajích…

U11

Opravdu těsně unikl postup nejstarší přípravce U11, která v Šumperku předvedla velmi dobré výkony, ale neproměněné šance straší všechny ještě možná dodnes – informovali jsme ZDE.

U10

Jeden z kvalifikačních turnajů se odehrál přímo v Karviné ve sportovním centru Kovona, kdy svěřenci Josefa Podhrazkého nevyužili výhodu domácího prostředí ke kvalifikaci – informovali jsme ZDE.

U9

Kategorii U9 vedenou trenérem Ondřejem Hánlem se také v Šumperku probojovat na finálový turnaj nepovedlo.

U8

Jediným úspěšným týmem z kategorie přípravek je ten nejmladší. Tým U8 kouče Davida Krále postoupil jako den z pěti šťastných poražených ze 4. místa a může se těšit na velké finále, které proběhne 9. a 10. června v Příbrami.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna