Generální partner
Světlý režim
17. prosinec 2019

Pavel Dreksa v Karviné končí

Třicetiletému stoperovi končí 31. prosince ve Slezsku profesionální smlouva. Od 1. ledna 2020 se Pavel Dreksa stane hráčem Zbrojovky Brno. V MFK Karviná strávil (s roční přestávkou na hostování v Něftči Baku) celkem čtyři a půl roku.

V kolonce odchodů eviduje MFK Karviná první pohyb. Zkušený stoper Pavel Dreksa v klubu končí, jeho další kariéra bude pokračovat v jihomoravské metropoli. „Pavel patřil k největším oporám a byl jedním ze symbolů postupu do nejvyšší soutěže. O další spolupráci jsme měli eminentní zájem a předložili mu návrh nové smlouvy. Chápeme ale, že chtěl být blíž domovu a dal přednost nové štaci. Pavlovi patří velký dík za všechnu práci, kterou v našem dresu odvedl. V další kariéře mu přejeme hlavně pevné zdraví. Během posledního roku a půl si s ním užil své,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.   

V dresu MFK odehrál rodák z Prostějova dohromady 63 mistrovských utkání, z toho 37 prvoligových. Ve druhé lize se trefil ze své pozice jednou, v nejvyšší soutěži přidal další tři góly. V lednu 2017 zamířil na roční hostování do ázerbájdžánského klubu Něftči Baku. Za rok byl zpátky a pomohl k záchraně.

Na začátku minulé sezóny se bohužel zranil a přes rok laboroval se zraněnou achilovkou. Zdravotní problémy neustávaly, plnohodnotně se na hřiště vrátil až nedávno - v polovině října odehrál plnou porci minut v domácím zápase proti Slovácku. Dirigenta zadních řad mohli karvinští fanoušci naposledy v dresu s logem OKD vidět na trávníku 8. prosince v duelu proti Olomouci, ve kterém musel střídat kvůli natrženému lýtku už v desáté minutě.

Samotnému Pavlu Dreksovi se neodchází lehce, ale podle svým slov potřeboval novou výzvu. „Všem lidem z klubu za vše děkuji. V Karviné jsem se cítil nejlépe ze všech svých dosavadních angažmá. Budu se vždy rád vracet, ale nyní je čas na novou výzvu,“ rozloučil se Dreksa.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo