Generální partner
Světlý režim
31. prosinec 2019

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.

Pavle, jaký nejsilnější zážitek ve vás zůstane, když se ohlédnete za angažmá v karvinském dresu?
Je jich víc, ale úplně ten nejsilnější je z druhé sezóny v lize, kdy jsme se v Jihlavě v posledním zápase zachránili. Bylo to kdo s koho a my potřebovali vyhrát. Nikdo nám moc nevěřil, ale dokázali jsme to i s podporou našich fanoušků. Tolik jsem jich nezažil, bylo to skvělé a na to nikdy nezapomenu. Souvisí s tím veškeré emoce, cesta zpátky a potom i přivítání v Karviné. Na to budu moc rád vzpomínat, byla to krása.

Čekal jsem, že spíš řeknete postup do ligy.
Já si myslím, že v postupové sezóně lidé ten fotbal ještě úplně tak nevnímali. Každopádně i postupová sezóna byla vynikající. Všichni jsme si ji užívali, zpočátku jsme měli i sedmizápasovou šňůru bez inkasovaného gólu. S Mihailem Jovanovićem jsme si ve stoperské dvojici sedli a dodnes jsme spolu v kontaktu.  

Kdybyste měl vypíchnout kolektiv. V jakém období jste se cítil v Karviné nejlépe?
Byl to podzim 2016, tedy období před odchodem do Ázerbajdžánu. Byli jsme skvělá parta, nakonec přišel i Honza Laštůvka. Ten půlrok byl pro nás jako nováčka skvělý, podařilo se nám získat jednadvacet bodů a přezimovali jsme sedmí.

Pomohly vám i tyto aspekty k zahraničnímu angažmá? V zimě jste odešel hostovat do Něftči Baku.
Stoprocentně ano! Kdybych nehrál dobře a týmu se nedařilo, tak by taková nabídka nepřišla. Poprvé jsem zamířil do zahraničí, něco jsem si přivydělal a bylo to skvělé po všech stránkách. Navíc jsem si zahrál za tak velký klub, Něftči je pojem.

Rozmýšlel jste se dlouhou, zda přijmete nabídku z této exotické destinace?
Ani chvilku, fakt! Trenér Weber ani vedení mě nechtěli pustit, ale nakonec se to povedlo. Za to jim jsem vděčný. Panu Wolfovi, trenérům Weberovi a Muchovi musím poděkovat za všechno.

Jak vzpomínáte s odstupem času na Něftči Baku?
Byl jsem tam spokojený. Zpočátku se nám dařilo a sezónu jsme tam v klidu dohráli. Začátek nové sezóny už nám ale nevyšel, po dvou kolech vyhodili trenéra a po dalších čtyřech dalšího. To už byla trochu divočina (smích). Ale jsem rád za zahraniční zkušenost, ukázalo mi to nový rozměr, poznal jsem spoustu hráčů. Z rodinného hlediska to také bylo v pohodě, i když manželce se stýskalo po domově, ale malý syn tam začal chodit do školky.

Také jste se naučil cizí jazyk. Komunikoval jste anglicky nebo rusky?
Tak i tak. Rusky rozumím takřka všemu, ale špatně mluvím. Měl jsem i překladatele do angličtiny a musím říct, že jsem se v angličtině dost zlepšil, což mi pomohlo i po návratu do Karviné. Začali tady totiž chodit cizinci, takže jsem se jim snažil pomáhat, aby se v kabině cítili dobře a rychle mezi nás zapadli.


Půl roku po vašem návratu už to tolik veselé nebylo. Ve druhém zápase třetí sezóny MFK v nejvyšší soutěži jste si vážně poranil achilovku.
Vrátil jsem se v zimě 2018, přestože jsem měl nabídku z Kazachstánu. Ovšem pan Wolf mě přemluvil, chtěl mě udržet. Jaro nebylo špatné, pod trenérem Muchou jsme prohráli pouhé čtyři zápasy a zachránili se, jak už bylo zmíněno, v Jihlavě. Sezónu jsem dohrával v bolestech a se sebezapřením, achilovka mě dost trápila. Dal jsem si pauzu, přes léto potrénoval, jenže noha už nevydržela a začaly velké zdravotní lapálie.

Byly dlouhé zdravotní problémy jedním z aspektů, proč jste se odhodlal ke změně a vyměnil Karvinou za Zbrojovku?
I tak se to dá říct. Pendloval jsem mezi Olomoucí a Karvinou a dost času trávil bez rodiny. Bylo to hodně psychicky náročné období po mnoha stránkách. Potřeboval jsem nový impulz, který mě nakopne v další kariéře. Budu to mít blíž domů, je to na Moravě. Z Brna pochází manželka a máme tam půlku rodiny. Byla to nejideálnější varianta.

V Brně se potkáte s Pavlem Eismannem a Peterem Štepanovským. Hrálo to nějakou roli?
Trochu ano, ale znám se s většinou kluků. Do neznáma úplně nejdu (úsměv).

Jaké máte ambice se Zbrojovkou?
Samozřejmě postoupit, nejlépe přímo. Brno je druhé největší město v Česku a Zbrojovka je velký klub, který první ligu hrát musí. I to mě láká a je pro mě výzva pokusit se postoupit. A vůbec mi nevadí, že jdu do druhé ligy. Fotbal jsem nikdy nehrál kvůli sbírání ligových startů.

Ovšem může nastat situace, že Brno půjde do baráže a narazí na Karvinou.
No právě! Když jsem se v Karviné loučil, tak jsem říkal, ať se hlavně nevidíme a nepotkáme v baráži. Doufám, že se Karviná zachrání a my postoupíme přímo. To by bylo úplně nejlepší.

Jak myslíte, že se dopadne jarní část FORTUNA:LIGY?
Karviná, Opava a Příbram si to asi rozdají o záchranu, je tam přeci už nějaký bodový rozdíl. Možná se k nim přidá ještě jeden tým, těžko říct. Snad to dobře dopadne, v Karviné jsem se cítil nejlépe ze všech svých angažmá. Budu se tady rád vracet, ale jak už jsem řekl - doufám, že ne v květnové baráži. Na závěr bych chtěl naposledy poděkovat především vedení klubu v čele s panem Wolfem, bývalým trenérům Weberovi a Muchovi a nesmím také zapomenout na fanoušky MFK!Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo