Generální partner
Světlý režim
29. březen 2019

Pavel Dreksa: Podali jsme fantastický výkon

Vrátil se (navíc v roli kapitána) a hned z toho byl tříbodový zisk. Pavel Dreksa je po zranění a dlouhé rekonvalescenci zpátky a hned je to poznat. Pod jeho dirigentskou taktovkou ovládla Karviná slezské derby proti Baníku.

Pavle, po osmi měsících jste zase hrál prvoligový zápas. Jak vám je?
Jsem šťastný, že se nám podařilo vyhrát. Musím poděkovat klukům, že mi pomohli. Nebylo jednoduché po osmi měsících skočit do takového zápasu. Odehrál jsem pouze dva poločasy za juniorku a naposledy bojoval se zánětem středního ucha. Vůbec jsem nevěděl, co od sebe můžu čekat. Už v poločase toho na mě bylo dost. Druhý poločas jsem musel hodně hrát hlavou a šetřit každý krok.

Zdálo se, že ve druhém poločase jste byl na tom paradoxně lépe?
Jo, cítil jsem to stejně. Baník už toho neměl tolik, po přestávce jsme hráli ještě lépe. Snažil jsem se sám neudělat chybu a odkopnout balon klidně až za stadion. Dostávali jsme strašně moc gólů, to všichni ví. Jsem rád, že i z tohoto pohledu se to zlepšilo a hlavně Berky v bráně bude spokojený.

Jak velkou roli hraje v tom všem kouč František Straka?
Velkou! Všem klukům napumpoval do žil hlavně sebevědomí. Ale není to o jednom zápase, musíme v tom vytrvat. Pohled na tabulku je pořád hrozivý.

Ale určitě je to vzpruha do dalších utkání, že ano?
To stoprocentně. Ale máme nabitý program a musíme se připravit na další soupeře. Jedno vítězství opravdu nic neznamená, ovšem pomůže nám.

Čekal jste, že Baník takto přejedete? Soupeř vlastně nevystřelil na bránu…
No, nečekal. Podali jsme fantastický výkon a moc nás těší tři získané body z tohoto derby.

Nastoupil jste, možná trochu překvapivě, s kapitánskou páskou. Jak to?
Nijak zvlášť jsem to neřešil. Měl jsem ji připravenou na svém místě v kabině a šli jsme na to (úsměv).Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.
×
Odehráno v 10:00
MFK Karviná
GKS Jastrzebie S.A.