Generální partner
Světlý režim
29. březen 2019

Pavel Dreksa: Podali jsme fantastický výkon

Vrátil se (navíc v roli kapitána) a hned z toho byl tříbodový zisk. Pavel Dreksa je po zranění a dlouhé rekonvalescenci zpátky a hned je to poznat. Pod jeho dirigentskou taktovkou ovládla Karviná slezské derby proti Baníku.

Pavle, po osmi měsících jste zase hrál prvoligový zápas. Jak vám je?
Jsem šťastný, že se nám podařilo vyhrát. Musím poděkovat klukům, že mi pomohli. Nebylo jednoduché po osmi měsících skočit do takového zápasu. Odehrál jsem pouze dva poločasy za juniorku a naposledy bojoval se zánětem středního ucha. Vůbec jsem nevěděl, co od sebe můžu čekat. Už v poločase toho na mě bylo dost. Druhý poločas jsem musel hodně hrát hlavou a šetřit každý krok.

Zdálo se, že ve druhém poločase jste byl na tom paradoxně lépe?
Jo, cítil jsem to stejně. Baník už toho neměl tolik, po přestávce jsme hráli ještě lépe. Snažil jsem se sám neudělat chybu a odkopnout balon klidně až za stadion. Dostávali jsme strašně moc gólů, to všichni ví. Jsem rád, že i z tohoto pohledu se to zlepšilo a hlavně Berky v bráně bude spokojený.

Jak velkou roli hraje v tom všem kouč František Straka?
Velkou! Všem klukům napumpoval do žil hlavně sebevědomí. Ale není to o jednom zápase, musíme v tom vytrvat. Pohled na tabulku je pořád hrozivý.

Ale určitě je to vzpruha do dalších utkání, že ano?
To stoprocentně. Ale máme nabitý program a musíme se připravit na další soupeře. Jedno vítězství opravdu nic neznamená, ovšem pomůže nám.

Čekal jste, že Baník takto přejedete? Soupeř vlastně nevystřelil na bránu…
No, nečekal. Podali jsme fantastický výkon a moc nás těší tři získané body z tohoto derby.

Nastoupil jste, možná trochu překvapivě, s kapitánskou páskou. Jak to?
Nijak zvlášť jsem to neřešil. Měl jsem ji připravenou na svém místě v kabině a šli jsme na to (úsměv).Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii