Generální partner
Světlý režim
29. březen 2019

Pavel Dreksa: Podali jsme fantastický výkon

Vrátil se (navíc v roli kapitána) a hned z toho byl tříbodový zisk. Pavel Dreksa je po zranění a dlouhé rekonvalescenci zpátky a hned je to poznat. Pod jeho dirigentskou taktovkou ovládla Karviná slezské derby proti Baníku.

Pavle, po osmi měsících jste zase hrál prvoligový zápas. Jak vám je?
Jsem šťastný, že se nám podařilo vyhrát. Musím poděkovat klukům, že mi pomohli. Nebylo jednoduché po osmi měsících skočit do takového zápasu. Odehrál jsem pouze dva poločasy za juniorku a naposledy bojoval se zánětem středního ucha. Vůbec jsem nevěděl, co od sebe můžu čekat. Už v poločase toho na mě bylo dost. Druhý poločas jsem musel hodně hrát hlavou a šetřit každý krok.

Zdálo se, že ve druhém poločase jste byl na tom paradoxně lépe?
Jo, cítil jsem to stejně. Baník už toho neměl tolik, po přestávce jsme hráli ještě lépe. Snažil jsem se sám neudělat chybu a odkopnout balon klidně až za stadion. Dostávali jsme strašně moc gólů, to všichni ví. Jsem rád, že i z tohoto pohledu se to zlepšilo a hlavně Berky v bráně bude spokojený.

Jak velkou roli hraje v tom všem kouč František Straka?
Velkou! Všem klukům napumpoval do žil hlavně sebevědomí. Ale není to o jednom zápase, musíme v tom vytrvat. Pohled na tabulku je pořád hrozivý.

Ale určitě je to vzpruha do dalších utkání, že ano?
To stoprocentně. Ale máme nabitý program a musíme se připravit na další soupeře. Jedno vítězství opravdu nic neznamená, ovšem pomůže nám.

Čekal jste, že Baník takto přejedete? Soupeř vlastně nevystřelil na bránu…
No, nečekal. Podali jsme fantastický výkon a moc nás těší tři získané body z tohoto derby.

Nastoupil jste, možná trochu překvapivě, s kapitánskou páskou. Jak to?
Nijak zvlášť jsem to neřešil. Měl jsem ji připravenou na svém místě v kabině a šli jsme na to (úsměv).Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo