Generální partner
Světlý režim
16. leden 2024

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Jaké jsou tréninky s A-mužstvem?
Jsou určitě náročnější než v dorostu – v rychlosti, soubojovosti a větší intenzitě. Užívám si to a každý den si na dospělý fotbal zvykám. Kluci mi ale pomáhají.

Ve dvou sobotních utkáních jste dostal pokaždé třicet minut. Jak se vám hrálo a pracovala nervozita?
Na zápasy jsem se moc těšil a děkuji trenérům za šanci. Nervózní jsem samozřejmě byl, ale spadlo to ze mě při prvním doteku s míčem.

Proti Opavě jste skóroval a uzavřel skóre na 4:0. Co se vám honilo hlavou před střelou a po ní, když míč byl v síti?
Když mi šel balon po přihrávce od Amara Memiće, tak jsem si říkal, ať hlavně trefím branku (smích). A když jsem potom viděl balon v síti, byl jsem šťastný, že to tam spadlo. Ale že bych dal gól? To jsem si před zápasem nepředstavoval ani ve snu.


Nastoupil jste v dresu s číslem 9 a vaší jmenovkou. Proč zrovna toto číslo?
Už během podzimu, když jsem poprvé nakoukl do áčka, byla volná. Tak jsem si ji vzal (úsměv).

Už víte, jestli v neděli odcestujete na soustředění do Turecka?
Ještě nevím. Ovšem přál bych si jet s týmem a zatrénovat si v příjemnějším počasí na přírodní trávě.

Jak těžké je aktuálně skloubit školu s tréninky?
Není to pro mě vůbec jednoduché. Ve škole jsem první hodinu, pak musím rychle na stadion a po tréninku zase rychle do školy. Je to hodně unavující – zvlášť v těchto dnech, kdy máme dvoufázové tréninky. Ve škole prakticky nejsem a chodím si jen dopisovat testy.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo