Generální partner
Světlý režim
27. červen 2011

Pavel Vrána zvažuje Gliwice i Karvinou

Útočník pražské Dukly Pavel Vrána, který strávil jaro v MFK OKD Karviná, zvažuje v tuto chvíli nabídky dvou druholigových celků. Jednu mu předložily polské Gliwice, s druhou, stejně lukrativní, přišlo nedávno vedení karvinského klubu.

Sám Pavel Vrána přiznává, že má z nabídek těžkou hlavu. „Myslel jsem, že když budu volný hráč, bude to pro mě snazší, ale je to obtížné rozhodování. Poláci o mě projevili zájem už v průběhu jara. Byli se tady podívat na dva zápasy, ve kterých se mi celkem dařilo. Zatím ale není jasno,“ podotýká nejlepší jarní střelec karvinského celku. Karviná totiž před pár dny předložila Vránovi konkrétní nabídku. O brněnského odchovance má zájem.

V Gliwicích strávil loňský ročník bývalý obránce MFK OKD Jan Buryán. Možná sám přesného zakončovatele Vránu svému polskému klubu dohodil. „S Burym jsme byli v kontaktu opravdu často. Vzal mě do Gliwic, prohlédl jsem si stadion, zázemí. Možná mě Poláci brzy osloví s konkrétní nabídkou. Karviná mě ale tou svou potěšila a nasadila mi zároveň brouka do hlavy. Nabídka je kvalitní, velice ji zvažuji. V Karviné se mi na jaře líbilo, je tady super parta a dařilo se nám i herně. Byla by to jistota,“ uvažuje nahlas Pavel Vrána.

V průběhu uplynulých dní se vyptával na atmosféru v Polsku i zkušeného gólmana Jakuba Kafky. „Kafe v Polsku působil, dal mi spoustu užitečných rad. Zahraniční angažmá jsem si ještě nevyzkoušel a chtěl bych to zkusit. Je třeba využít toho, že kdybych šel do zahraničí, nemusí Poláci jednat s klubem, kterému patřím. To jsou pak snazší jednání,“ vysvětluje Vrána, který už měl jednou letět do Řecka i Belgie, ale pokaždé ze zahraniční zkoušky sešlo. Teď se mu naskýtá šance.

Jelikož letní přestávka není nikdy moc dlouhá, sám Vrána by chtěl mít jasno do deseti dnů. „Pak už budou přípravy v plném proudu. Osobně jsem se ještě nevzdal ligových ambicí, možná se něco na poslední chvíli objeví,“ doufá Vrána. Pokud ne, rozhodne se nejspíš mezi Karvinou a Gliwicemi. „Oba kluby mají ambice hrát špici, případně postoupit. Uvidíme, jak to nakonec vyřeším,“ nemá vůbec jasno Pavel Vrána, kterého v minulých dnech oslovil i kouč Sokolova Radek Látal.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha