Generální partner
Světlý režim
14. duben 2016

Petr Glaser: Karviná je víc hornická než Sokolov

Nabízíme ochutnávku rozhovoru, který vyjde v sobotním zápasovém bulletinu.
Petře, jak vzpomínáte na angažmá v Sokolově, který dnes dorazil do Karviné?
Jenom v dobrém, protože se mi tam dařilo. Klukům pořád fandím, ale je škoda, že tam stále nemají potřebné zázemí. Jsem přesvědčený, že lidi, kteří tam fotbal dělají, by si ligu v nejbližší době zasloužili.

Které město je podle vás víc hornické, Karviná nebo Sokolov?
Určitě Karviná. Ať už z důvodu, že jsou šachty blíž městu, tak i třeba díky ovzduší (smích).

Máte za sebou také přes dvacet startů v nejvyšší soutěži za brněnskou Zbrojovku, kde v té době dělal kapitána populární Petr Švancara. Jak byste jej charakterizoval?
Švanci je svůj. Je to super parťák do kabiny a hlavně je pořád stejný v televizi i na živo. Jako správný kapitán se například nebál zajít za vedením klubu a řešil tam různé věci. Na Brno také vzpomínám rád, přestože jsem tam během dvou let musel na dvě operace. Ale ten první rok pod trenérem Čuhelem byl dobrý.

Na který zápas v nejvyšší soutěži vzpomínáte nejradši?
Určitě hned na ten první s Českými Budějovicemi, protože jsem vstřelil vítězný gól. Pak samozřejmě na zápasy se Spartou a s Plzní, proti které jsem také skóroval. To už byla ta Plzeň pod současným reprezentačním trenérem Vrbou. Bylo to jen pár dnů po tom, co přijeli ze zápasu Evropské ligy z Neapole.

Celý rozhovor s Petrem Glaserem najdete v sobotním bulletinu, který se bude tradičně prodávat na pokladnách a ve stánku Fanshopu za 10 Kč.
Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo