Generální partner
Světlý režim
18. únor 2016

Petr Glaser: Změna prostředí přišla vhod

Do druhé poloviny se po utkání se Znojmem přelilo karvinské soustředění na jižní Moravě. Záložník Petr Glaser otevřel účet zápasu, když proměnil čtyři minuty před přestávkou penaltu.

Petře, stáváte se specialistou na Znojmo? V listopadu i teď jste mu vstřelil gól.
Vychází to na mě, no. Penalta ale byla jasná. Jeden z hráčů zahrál rukou ve vápně. Na druhé straně to až tak jasné nebylo, ale rozhodčí to pískl.

Kromě penalt na obou stranách - jaký to byl z vašeho pohledu zápas?
Celkem vyrovnaný. Na nás bylo vidět, že hrajeme premiérový zápas na trávě. Jsme rádi, že jsme ho zvládli a vyhráli, přestože tam byly chyby.

Už jste s Lukášem Budínským bavili, kdo by šel v ostrém zápase kopat penaltu? Vy jste prozatím stoprocentní v přípravných utkáních, on nedal tu poslední v zápase FNL s Ústím nad Labem.
Ještě moc ne, i když se už trochu špičkujeme. Na druhou stranu, abych já šel kopat penaltu, tak musím být na hřišti (smích).  

Jak se vám prozatím líbí na jižní Moravě?
Je to příjemná změna. Přeci jen už jsme v Karviné byli poměrně dlouho, takže změna prostředí přišla vhod. Přeje nám i počasí, jen terény nejsou nejlepší, ale to si v půlce února asi moc nevybereme. Ale je to přírodní tráva, to je hlavní.

Co vás čeká v nejbližších hodinách?
Dneska, tedy ve čtvrtek, máme jeden trénink a regeneraci. Na odpoledne jsme dostali volno, takže se asi půjdeme podívat po okolí.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo