Generální partner
Světlý režim
25. březen 2020

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

Petře, celý tým se už druhý týden připravuje individuálně. Jak tedy vypadá příprava?
Snažíme se klukům běhy i silová cvičení obměňovat, aby je to bavilo. Důležité také je zachování týdenního mikrocyklu, který se nastavil od ledna. Běhy absolvují doma na pásu nebo klasicky venku. Osobně preferuji klasický běh venku, který nelze ničím nahradit.

Správně jste zmínil slovní spojení „aby je to bavilo“. Bavíte je to?
Co si budeme povídat, jsou to fotbalisté a radši běhají s míčem (úsměv). Ten teď u nohou nemají a nahrazují si to nějakými žongly apod. Není to ono, to je jasné!

Mají i nějaké volno, kdy nemusí plnit plán?
Individuální plán, který si kontrolujeme díky sporttesterům, hráči plní od pondělí do pátku. Znamená to tedy, že víkend mají volný.

Může tato pauza nějakým způsobem ovlivnit jejich připravenost?
Z fyzického hlediska si myslím, že ne! Fyzičku kluci mají a udržujeme jí, aby nešla dolů. Ale všem chybí míč, hřiště a kolektiv – to je jasná věc. Bohužel individuální příprava není úplně ono, protože jsou zvyklí na trénování pospolu.


Myslíte si, že bude FORTUNA:LIGA pokračovat?
Nikdo neví, co bude. Můj názor je ovšem takový, že se začne. Proto hráče udržujeme v zatížení. Doufám, že za dva až tři týdny by se mohlo začít trénovat aspoň po skupinkách. Věřme, že liga bude pokračovat a nějakým způsobem se dohraje.

Jak jste na tom vy, také běháte a udržujete se?
Jsem zastáncem toho, že bych si měl věci, které hráčům naordinuji spolu s kolegy, sám vyzkoušet. Takže poctivě každý den běhám, zpravidla ráno. Trasu se snažím obměňovat a dávám si pozor, ať nezamířím do Polska. Musím říct, že mně jako kondičnímu trenérovi balón nechybí. Naopak, když ho mám, tak mi překáží (smích).

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha