Generální partner
Světlý režim
25. březen 2020

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

Petře, celý tým se už druhý týden připravuje individuálně. Jak tedy vypadá příprava?
Snažíme se klukům běhy i silová cvičení obměňovat, aby je to bavilo. Důležité také je zachování týdenního mikrocyklu, který se nastavil od ledna. Běhy absolvují doma na pásu nebo klasicky venku. Osobně preferuji klasický běh venku, který nelze ničím nahradit.

Správně jste zmínil slovní spojení „aby je to bavilo“. Bavíte je to?
Co si budeme povídat, jsou to fotbalisté a radši běhají s míčem (úsměv). Ten teď u nohou nemají a nahrazují si to nějakými žongly apod. Není to ono, to je jasné!

Mají i nějaké volno, kdy nemusí plnit plán?
Individuální plán, který si kontrolujeme díky sporttesterům, hráči plní od pondělí do pátku. Znamená to tedy, že víkend mají volný.

Může tato pauza nějakým způsobem ovlivnit jejich připravenost?
Z fyzického hlediska si myslím, že ne! Fyzičku kluci mají a udržujeme jí, aby nešla dolů. Ale všem chybí míč, hřiště a kolektiv – to je jasná věc. Bohužel individuální příprava není úplně ono, protože jsou zvyklí na trénování pospolu.


Myslíte si, že bude FORTUNA:LIGA pokračovat?
Nikdo neví, co bude. Můj názor je ovšem takový, že se začne. Proto hráče udržujeme v zatížení. Doufám, že za dva až tři týdny by se mohlo začít trénovat aspoň po skupinkách. Věřme, že liga bude pokračovat a nějakým způsobem se dohraje.

Jak jste na tom vy, také běháte a udržujete se?
Jsem zastáncem toho, že bych si měl věci, které hráčům naordinuji spolu s kolegy, sám vyzkoušet. Takže poctivě každý den běhám, zpravidla ráno. Trasu se snažím obměňovat a dávám si pozor, ať nezamířím do Polska. Musím říct, že mně jako kondičnímu trenérovi balón nechybí. Naopak, když ho mám, tak mi překáží (smích).

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii