Generální partner
Světlý režim
18. březen 2021

Petr Mašlej: Poslední nezdary kluky psychicky trochu svázaly

Dočasný hlavní trenér Petr Mašlej, který byl spolu s dalšími členy realizačního týmu po odvolání hlavního trenéra Juraje Jarábka pověřen přípravou na sobotní duel s Olomoucí, pracuje především na znovunabytí sebedůvěry hráčů. Věří, že se to na hřišti projeví!

Jak jste s celým realizačním týmem přijali rozhodnutí vedení klubu?
Nejsme tady od toho, abychom nad tím nějak dlouze přemýšleli. Vedení klubu nás pověřilo, abychom mužstvo převzali a nachystali na nejbližší zápas, kterým bude ten sobotní s Olomoucí.

Hráči určitě nezapomněli hrát fotbal, takže se snažíte na ně působit spíš psychicky?
Přesně tak, snažíme se je psychicky zvednout. Času není moc, ale tým pochopitelně moc dobře známe, jsme s ním denně a navíc kluci jsou už nějaký čas pospolu. Je to opravdu hlavně o práci s hlavami hráčů – je to o nastavení, zklidnění a sebedůvěře. Poslední nezdary kluky trošku svázaly a na hřišti to moc nefungovalo. Při zásadní změně, jakou určitě změna trenéra je, se vždy pracuje hlavně na psychice.

Času není moc. Podaří se vám to?
My nemůžeme spekulovat, musíme tomu věřit a celých devadesát minut poctivě odmakat. Jiné cesty není! Když to nepůjde fotbalově, tak to kluci musí opravdu oddřít na krev, nechat na hřišti úplně všechno. Je potřeba podat absolutně koncentrovaný a týmový výkon.

Může být výhodou, že se představíte na domácím hřišti?
Výsledky na hřištích soupeřů jsme měli lepší, ale ta série už skončila. Teď je potřeba nastartovat novou. Právě v domácích zápasech to je důležité.

Jak vnímáte současnou olomouckou Sigmu?
Soupeř je velmi dobře připraven, hraje moderní nátlakový fotbal s velkým pohybem a je disciplinovaný. Prostě je to tým, který má svou tvář a je tam vidět rukopis Radka Látala.

Karviná ještě Sigmu v nejvyšší soutěži neporazila…
…každý zápas začíná od stavu 0:0, je to sice klišé, ale je to tak. Do zápasu jdeme stoprocentně s tím, že ho chceme zvládnout. Všichni uděláme maximum pro vítězství!

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná