Generální partner
Světlý režim
21. duben 2020

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Jak se dá trénovat v podmínkách, které nařídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR?
Bude to náročné. Fotbal je kontaktní sport, ale pokusíme se dodržovat všechna pravidla – dvoumetrové rozestupy a pochopitelně budeme dbát na hygienu, tedy dezinfekci rukou a různých pomůcek, které budeme při tréninku využívat.

Prozradíte, jak budou probíhat tréninkové jednotky v omezeném režimu?
Protože si hráči plnili individuální program zaměřený na kondici, tak na hřišti to bude o práci s míčem, o přihrávkových cvičeních, různých manéžích, průpravných cvičeních a střelbě. Tím bychom měli splnit i pravidla vládních nařízení. Naší výhodou je, že ve skupinách můžeme trénovat na Bažantnici i na Kovoně - oba areály disponují po dvou travnatých hřištích. Určitě je využijeme!


V minulém týdnu padlo z nejvyšších míst datum 8. června, kdy by mohl proběhnout restart FORTUNA:LIGY. Budete hráče na tento termín připravovat?
Každý den situaci sledujeme a je možné, že při lepšící se situaci by se mohla pravidla uvolňovat rychleji v náš prospěch. Nemyslím jen nás jako Karvinou, ale potažmo všechny profesionální kluby. Uvidíme.

Jak docílit toho, aby hráče bezkontaktní trénink bavil například déle než týden?
Tréninky musíme zpestřovat, to je jasné. Čím dříve budeme vědět, kdy se začne, tím lépe. Od toho se bude odvíjet další příprava. Do té doby se budeme snažit hráče připravovat tak, aby byli technicky a fyzicky připraveni zbytek FORTUNA:LIGY úspěšně zvládnout.  

Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii