Generální partner
Světlý režim
6. srpen 2021

Po dvou remízách k favoritovi! Sparta-Karviná (so,16)

Také druhý výjezd nové sezóny zavede fotbalisty MFK do hlavního města - tentokrát na Letnou k duelu se Spartou. Karvinští jsou na dvou bodech, pražská Sparta má bodů šest a soutěž vede!

Favorit sobotního odpoledního utkání je daný, ale karvinský tým rozhodně nedá domácím nic zadarmo. „Sparta je favoritem, ale nejedeme tam s poraženeckou náladou. V týdnu bylo z týmu cítit, že si uvědomuje nepovedený duel s Hradcem Králové. Nebyl to optimální výkon,“ nevymlouval se kouč Jozef Weber a přiznal, že po dvou utkáních, kdy nechal stejnou zahajovací sestavu, může dojít ke změnám.

Předpokládá rovněž, že i jeho trenérský kolega na lavičce domácích udělá změny. „Jenže to pro nás nebude znamenat žádnou výhodu. Na lavičce Sparty čeká tolik dravců na start v základní sestavě,“ podotkl s úsměvem a už s vážným výrazem dodal, že rukopis Pavla Vrby je na týmu patrný.

Pražská Sparta vyhlásila před sezónou atak na titul a start v evropských pohárech. Na Ligu mistrů to po prvním utkání 3. předkola s Monakem nevypadá (0:2). Ve středeční odvetě bude muset letenský celek vyhrát minimálně o dva góly, aby se prodlužovalo. A když to nevyjde? Jistotu v podobě startu v základní skupině Evropské ligy už mají svěřenci Pavla Vrby po vyřazení Rapidu Vídeň v minulém předkole jistou.

Na přestupovém poli příliš aktivní letenský celek nebyl, ale přeci jen se několik zajímavých transferů našlo. Z Liberce koupil letenský klub svého odchovance Jakuba Peška a z dánského Aarhusu získal Caspera Hojera, který se však zranil a bude chybět několik měsíců. Zdravotní trable mají například i oba Ladislavové Krejčí - ten starší do utkání zcela jistě nezasáhne! Co se týče letních odchodů, tak Srdjan Plavšić posílil konkurenční Slavii a například do Maďarska odešel Libor Kozák.

Návrat ve velkém stylu po vleklém zranění s kolenem zažívá Filip Panák, kterého Sparta v lednu 2019 koupila právě z Karviné. Z Filipa mám obrovskou radost. Musím přiznat, že jsem chvíli věřil, že by se mohl rozehrát i u nás. Ale ten vývoj byl rychlejší a v úterý už hrál v základní sestavě předkola Ligy mistrů proti Monaku. Moc mu to všichni přejeme,“ nechal se slyšet Jozef Weber.

Karvinští z Letné naposledy přivezli body v březnu 2019, když dokázali zvítězit 3:1. Od té doby se tam představili dvakrát a v obou zápasech čtyřikrát inkasovali, i když sami tam v únorovém utkání tři góly vstřelili. V posledních čtyřech vzájemných duelech dokázala Sparty vždy minimálně čtyřikrát skórovat.

Utkání 3. kola FORTUNA:LIGY AC Sparta Praha – MFK Karviná začíná v Generali Česká pojišťovna Areně v sobotu 7. srpna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Petr Hocek.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo