Generální partner
Světlý režim
7. duben 2018

Po měsíci zase doma! Karviná-Slovácko (ne,16)

Fotbalisté MFK po dvou venkovních duelech, které rozdělila reprezentační přestávka, nastoupí před domácími fanoušky v neděli odpoledne proti taktéž zachraňujícímu se Slovácku.

Je nejvyšší čas ukončit jednu sérii. Jakou? Karvinští v prozatímních třech ligových duelech proti týmu z Uherského Hradiště ještě nezvítězili. Kdy jindy tuto sérii ukončit než v nadcházejícím domácím střetnutí? Pokud by se jim to podařilo, přiblížili by se tolik vytoužené záchraně. Ale pozor, hosté budou kousat, protože také hrají o záchranu. Rozdíl mezi oběma soupeři je čtyřbodový!

Domácí kabina spoléhá na skvělé fanoušky - po třech výhrách v řadě si naposledy bod za remízu odvezla z Karviné pražská Sparta. Je důležité tedy opět zabrat a bodovat naplno. „Jsem tady krátce, ale vnímám, že naši fanoušci jsou výborní – až mě to překvapilo. Tímto je celý tým zveme na neděli, jejich podporu budeme potřebovat,“ prohlásil asistent trenéra Ivan Kopecký.

Letošní ročník HET ligy je neuvěřitelně vyrovnaný. A přestože hráči MFK Karviná na jaře ani jednou nenašli přemožitele, jistotu záchrany ještě zdaleka nemají. „Všichni to vnímáme. Týmy ze spodní části tabulky pravidelně bodují, nikdo nechce sestoupit. Myslím si, že přestože jsme ještě ve druhé části sezóny neprohráli, tak nikdo v týmu není úplně spokojený. Stále máme na čem pracovat,“ podotkl Kopecký.Týmu Slovácka aktuálně patří 14. příčka s dvaceti body. Přes zimu se kádr výrazněji neobměnil, přestože trenér Michal Kordula požadoval po vedení klubu posily. Dorazili „pouze“ nejlepší střelec gruzínské ligy Irakli Sicharulidze a Jiří Krejčí z Jihlavy. Gruzínský kanonýr však prozatím neodehrál ani minutu, jelikož byl zraněný. Ovšem podle posledních zpráv už naplno trénuje a je tak možné, že si v neděli připíše první minuty v české lize.

Otazníky visí nad starty důležitých hráčů Petra Reinberka, Stanislava Hofmanna a kapitána Veliče Šumulikoskeho. Jak už bylo napsáno na začátku, historie vzájemných duelů čítá pouze tři měření sil. V minulé sezóně dokázalo Slovácko vyhrát v Karviné 1:0, na jihovýchodě Moravy se pak urodila remíza 1:1. V této sezóně na konci září skončil duel v Uherském Hradišti bez branek.

Utkání 23. kola HET ligy MFK Karviná – 1. FC Slovácko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 8. dubna v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pak Radek Příhoda. Pozice asistentů zaujmou jeho kolegové Moláček a Pochylý.

Pokladny stadionu se fanouškům otevřou ve 14:45 hodin. Navíc je možnost si zakoupit vstupenky na další domácí duel proti Teplicím – více ZDE. Klubové bulletiny MFK Karviná budou vydávány opět zdarma ve fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo