Generální partner
Světlý režim
6. listopad 2021

Po nucené pauze zpět v ligovém kolotoči, Karviná-Slovácko (ne,15)

Restart se vším všudy! Karvinští v neděli odpoledne hostí rozjetý třetí tým tabulky, který vyhrál posledních šest utkání vyhrál - Slovácko. Stejní soupeři se potkají i v příštím týdnu v osmifinále MOL Cupu, akorát si prohodí pořadatelství...

Po více než měsíci se jde znovu v Karviné na fotbal! Důvody jsou hned dva – reprezentační přestávka a následně uvalená izolace a karanténa kvůli nemoci většiny kádru i realizačního týmu. Ale tentokrát by už premiéru trenéra Bohumila Páníka na lavičce MFK Karviná nemělo nic zhatit. „Tento týden mi stačil k tomu, abych byl zpátky v tom adrenalinu, který mám tak rád. Moc se na utkání těším,“ prohodil s úsměvem kouč Páník.

Zároveň však se vší vážností promluvil o nedělním soupeři. „Respektujeme sílu Slovácka, ale bylo by špatné se jich bát. Víme, že mají sérii šesti vítězství v řadě, ale každá série musí jednou skončit. Pro úspěch uděláme na hřišti maximum,“ slíbil fanouškům Bob Páník, který si pochvaluje nastavení hráčů v tréninku. „Chuť z nich sálá. Je na nich vidět, že se na sebe po čtrnácti dnech těšili. Trénují poctivě a někteří i sami cítí, že je potřeba si po tréninku přidat. To je pozitivní,“ řekl.

Karvinští jako jediný tým v soutěži ještě nevyhráli. Trápí to celý tým včetně záložníka Rajmunda Mikuše. Musíme udělat opravdu všechno pro to, abychom tu nepříznivou bilanci zlomili. Nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli fanouškům, kteří moc radosti v této sezóně ještě nezažili,“ podotkl brzy šestadvacetiletý slovenský fotbalista.

Jihomoravský celek dorazí do Karviné v roli favorita. V tabulce patří svěřencům trenéra Martina Svědíka bronzová příčka s jednatřiceti body. Hned osmnáct z nich uhrálo Slovácko v posledních šesti zápasech – tedy stoprocentní úspěšnost! Tým z Uherského Hradiště se může opřít o zkušené borce typu Michal Kadlec, Petr Reinberk, Milan Petržela, Vlastimil Daníček či Jan Kalabiška. Velice dobrým tahem bylo angažování brankáře Filipa Nguyena. A v útoku se daří Václavu Jurečkovi či v posledních zápasech Rigino Ciciliovi.

V historii vzájemných duelů je na tom lépe soupeř z jihu Moravy – 7 výher, 3 remízy a 1 porážka to jasně dokládá. Karvinští porazili Slovácko naposledy před třemi lety, 2. Září 2018 zvítězili 2:1. Od té doby šestkrát prohráli shodně 0:2! Nejlepším střelci obou týmů? Na karvinské straně třígólový Michal Papadopulos, na hostující šestigólový Václav Jurečka.

Utkání 14. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FC Slovácko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 7. listopadu v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay. Pokladny stadionu se otevřou v 13:30 hodin a všechny důležité informace před návštěvou utkání najdou fanoušci ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo