Generální partner
Světlý režim
6. květen 2022

Po sedmnácti dnech znovu se stejným soupeřem, Pardubice-Karviná (so,16)

Karvinští mají před sebou poslední dva výjezdy a oba absolvují na stejný stadion - do pražského Ďolíčku. Nejbližším soupeřem svěřenců Bohumila Páníka budou v sobotu odpoledne Pardubice.

Závěrečné tři prvoligové zápasy a pak konec nepovedené sezóny. Karvinští už vědí, že se nemohou mezi elitou zachránit, přesto žádná poraženecká gesta nejsou na pořadu dne. Ve zbývajících zápasech budou všichni hrát naplno. „Až do posledního kola to s námi žádný ze soupeřů nebude mít lehké. Hrajeme za celý klub i fanoušky,“ prohlásil trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Karvinští získali proti Pardubicím v této sezóně čtyři body. Další tři chtějí přidat v sobotu. „Hráli jsme s nimi sice před čtrnácti dny, ale proč bychom je nemohli znovu porazit,“ táže se Páník doplňuje, že jeho tým musí být stoprocentní v defenzivě. Co se týče ofenzivní stránky, tak očekává víc prostoru. Východočeši získali v nadstavbě zatím maximální počet bodů – vyhráli v Jablonci a s Bohemkou. „Překvapilo mě. Pardubický tým má bojovné hráče, kteří umí dát gól a pak to už dohrají,“ dodal hlavní trenér MFK Karviná.

Realizační tým má zúžené možnosti při skládání sestavy. Kromě zraněných hráčů chybí i tři distancovaní – Filip Zorvan, Rajmund Mikuš a nově také Lukáš Čmelík. Ten v obou nadstavbových duelech uviděl po jedné žluté kartě. A pravidla pro FINÁLE FORTUNA:LIGY jsou jasná – po dvou, čtyřech či šesti obdržených kartách přichází jednozápasový trest.

Fotbalisté Pardubic po dvou nadstavbových výhrách živí naděje na vyhnutí se baráži, což je (nejen) jejich jasný cíl. V obou nadstavbových duelech vstřelili po gólu a žádný neinkasovali. Z posledních čtyř zápasů inkasovali třikrát – v Karviné během závěrečného utkání základní části. Vzájemná prvoligová bilance? Vzácně vyrovnaná 1-2-1 s tím, že pokaždé padly minimálně dva góly.

Utkání FINÁLE FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu FK Pardubice – MFK Karviná startuje v pražském Ďolíčku v sobotu 7. května v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ladislav Szikszay.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo