Generální partner
Světlý režim
9. březen 2022

Pomohlo se společně! Klub ve spolupráci se Slivkafé podpořil Ukrajinu

V minulém týdnu probíhala sbírka materiální pomoci pro válkou zasaženou Ukrajinu. Na začátku tohoto týdne byla celá sbírka předána zaměstnancům Českých drah a humanitárním dobrovolníkům na vlakovém nádraží v Bohumíně.

Sbírka materiální pomoci probíhala od 2. do 5. března. Lidé z Karviné a blízkého okolí přinášeli během těchto dnů drogerii, hračky, lůžkoviny, oblečení a potraviny včetně pitné vody do cukrárny Slivkafé v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji. Na začátku tohoto pracovního týdne byla celá sbírka naložena do auta a odvezena do Bohumína na vlakové nádraží.

Konkrétně se vybralo: 90 kg drogistického zboží, 37 kg lůžkovin, 58 kg oblečení, 93 kg potravin, 39 litrů pitné vody a 136 ks hraček. „Ráda bych jménem klubu a týmu zaměstnanců Slivkafé poděkovala všem, kteří se s námi podíleli a pomohli lidem zasažených válečným konfliktem na Ukrajině. Mile nás překvapilo, kolik lidí se do sbírky zapojilo. Jsme jim za to vděční,“ podotkla hlavní organizátorka Nikol Mnichová.

Během dnešního dne (tj. středa 9. března) byl na účet Českého červeného kříže rovněž odeslán finanční dar, který mezi sebou vybrali zaměstnanci Městského fotbalového klubu Karviná. Více informací k pomoci Ukrajině přes ČČK najdete ZDE.


Jen pro informaci – charitativní vlak s humanitární sbírkou pendluje mezi Bohumínem a Ukrajinou aktuálně každý den. Jakákoliv pomoct kterýkoliv den je samozřejmě vítána.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo