Generální partner
Světlý režim
9. březen 2022

Pomohlo se společně! Klub ve spolupráci se Slivkafé podpořil Ukrajinu

V minulém týdnu probíhala sbírka materiální pomoci pro válkou zasaženou Ukrajinu. Na začátku tohoto týdne byla celá sbírka předána zaměstnancům Českých drah a humanitárním dobrovolníkům na vlakovém nádraží v Bohumíně.

Sbírka materiální pomoci probíhala od 2. do 5. března. Lidé z Karviné a blízkého okolí přinášeli během těchto dnů drogerii, hračky, lůžkoviny, oblečení a potraviny včetně pitné vody do cukrárny Slivkafé v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji. Na začátku tohoto pracovního týdne byla celá sbírka naložena do auta a odvezena do Bohumína na vlakové nádraží.

Konkrétně se vybralo: 90 kg drogistického zboží, 37 kg lůžkovin, 58 kg oblečení, 93 kg potravin, 39 litrů pitné vody a 136 ks hraček. „Ráda bych jménem klubu a týmu zaměstnanců Slivkafé poděkovala všem, kteří se s námi podíleli a pomohli lidem zasažených válečným konfliktem na Ukrajině. Mile nás překvapilo, kolik lidí se do sbírky zapojilo. Jsme jim za to vděční,“ podotkla hlavní organizátorka Nikol Mnichová.

Během dnešního dne (tj. středa 9. března) byl na účet Českého červeného kříže rovněž odeslán finanční dar, který mezi sebou vybrali zaměstnanci Městského fotbalového klubu Karviná. Více informací k pomoci Ukrajině přes ČČK najdete ZDE.


Jen pro informaci – charitativní vlak s humanitární sbírkou pendluje mezi Bohumínem a Ukrajinou aktuálně každý den. Jakákoliv pomoct kterýkoliv den je samozřejmě vítána.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo