Generální partner
Světlý režim
9. březen 2022

Pomohlo se společně! Klub ve spolupráci se Slivkafé podpořil Ukrajinu

V minulém týdnu probíhala sbírka materiální pomoci pro válkou zasaženou Ukrajinu. Na začátku tohoto týdne byla celá sbírka předána zaměstnancům Českých drah a humanitárním dobrovolníkům na vlakovém nádraží v Bohumíně.

Sbírka materiální pomoci probíhala od 2. do 5. března. Lidé z Karviné a blízkého okolí přinášeli během těchto dnů drogerii, hračky, lůžkoviny, oblečení a potraviny včetně pitné vody do cukrárny Slivkafé v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji. Na začátku tohoto pracovního týdne byla celá sbírka naložena do auta a odvezena do Bohumína na vlakové nádraží.

Konkrétně se vybralo: 90 kg drogistického zboží, 37 kg lůžkovin, 58 kg oblečení, 93 kg potravin, 39 litrů pitné vody a 136 ks hraček. „Ráda bych jménem klubu a týmu zaměstnanců Slivkafé poděkovala všem, kteří se s námi podíleli a pomohli lidem zasažených válečným konfliktem na Ukrajině. Mile nás překvapilo, kolik lidí se do sbírky zapojilo. Jsme jim za to vděční,“ podotkla hlavní organizátorka Nikol Mnichová.

Během dnešního dne (tj. středa 9. března) byl na účet Českého červeného kříže rovněž odeslán finanční dar, který mezi sebou vybrali zaměstnanci Městského fotbalového klubu Karviná. Více informací k pomoci Ukrajině přes ČČK najdete ZDE.


Jen pro informaci – charitativní vlak s humanitární sbírkou pendluje mezi Bohumínem a Ukrajinou aktuálně každý den. Jakákoliv pomoct kterýkoliv den je samozřejmě vítána.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo