Generální partner
Světlý režim
12. listopad 2020

Posílení ofenzivy! Dres MFK bude oblékat Lukáš Čmelík

Čtyřiadvacetiletý slovenský fotbalista, účastník MS do 17 let a někdejší velký talent slovenského fotbalu, podepsal v Karviné smlouvu jako volný hráč do konce této sezóny s následnou roční opcí.

Odchovanec Žiliny nakoukl do nejvyšší slovenské soutěže už ve svých šestnácti letech v dresu svého mateřského klubu. Čmelík platil za jeden z největších slovenských talentů. Působil rovněž ve švýcarském Sionu a polských Gliwicích. Naposledy byl hráčem Dunajské Stredy. „Lukáš je útočný typ, který může hrát z kraje i ve středu. Právě kraj hřiště jsme ještě chtěli posílit a věřím, že Lukáš bude tou správnou volbou. Je to dynamický a výbušný hráč, který s námi už delší dobu trénuje. Dohodli jsme se na smlouvě do konce sezóny s následnou opcí,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Lukáš Čmelík si zahrál na MS do 17 let v SAE v roce 2013, kde Slováci ztroskotali až v osmifinále na Uruguayi (2:4). V základní skupině prohráli 2:6 s Brazílií, remizovali 2:2 s Hondurasem a porazili 2:0 Spojené arabské emiráty. Trenér Juraj Jarábek vnímá Čmelíka jako fotbalistu s velkým talentem, kterému dá šanci na restart. Zároveň si myslí, že by česká soutěž mohla rodákovi z Žiliny sedět. „Předpoklady na to má. Bude to jen na něm. Pokud bude dobře pracovat, tak nám Lukáš může na pozici křídelního útočníka hodně pomoct,“ je přesvědčený hlavní trenér MFK. 

Hlavní přednosti nové posily, která si vybrala dres s číslem 10? Rychlost, průbojnost, dobrá finální přihrávka i střela. „Jsem příjemně překvapený zázemím i prostředím. Je fajn, že se týmu daří, z kabiny je to cítit. Adaptace v novém působišti díky tomu bude pro mě lehčí. Navíc se znám s některými hráči – s Dávidem Gubou ze Žiliny, s Christiánem Hercem z Dunajské Stredy a s Michalem Papadopulosem jsme hráli v Gliwicích,“ řekl úvodem Lukáš Čmelík.   Rozhovor s nejnovější posilou přineseme o víkendu!

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo