Generální partner
Světlý režim
19. říjen 2019

Potřeba tří domácích bodů jako sůl! Karviná-Slovácko (ne,15:30)

Karvinští zahájí čtyřzápasovou sérii mezi druhou a třetí reprezentační přestávkou domácím duelem proti šestému Slovácku - a potřebují doma nutně vyhrát!

Nevyhrát doma třikrát za sebou? Stalo se hned několikrát v poměrně krátké historii MFK Karviná. Čtyřikrát? Ano, v minulé sezóně! Aby ale karvinští fanoušci odešli pětkrát za sebou z domácího stadionu bez radosti z výhry? To zažívají poprvé. „A není to příjemné. To tady nikdy nebylo, doma jsme byli vždycky silní! Věřím, že tuto nepříznivou sérii v neděli zlomíme, využijeme nabídnuté šance a konečně doma zvítězíme,“ burcuje asistent hlavního trenéra MFK Marek Bielan.

Maximální důležitost tomuto utkání přikládají úplně všichni v klubu. „Doma nehrajeme špatně, ale bohužel nedáváme góly. Věřím, že fanoušci přijdou a dotáhnou nás k třem bodům. Škoda absence Michala Petráně, ale to je fotbal,“ uvedl Bielan k jednozápasové stopce karvinského útočníka za vyloučení na Letné proti Spartě.   

Krajní obránce Matúš Čonka vidí stejný problém, neschopnost vstřelit doma gól. „Před vlastními fanoušky jsme dali pouze dva góly. Čeká nás Slovácko, jehož postavení v tabulce vypovídá o všem. Tým se opírá o opory Kadlece, Petrželu nebo Kalabišku. Pozor je potřeba si dát i na Ondru Šašinku,“ nezapomněl na bratra karvinského útočníka Jakuba slovenský fotbalista.

Jihomoravské Slovácko prožilo reprezentační přestávku na šestém místě.  Ve venkovních duelech získalo sedm bodů a připsalo si skalpy Sparty a Plzně! Svěřenci Martina Svědíka ale například schytali také debakl 0:6 v Jablonci.

V létě tým posílil zkušený Milan Petržela z Plzně, v bráně chytá spolehlivě reprezentant do 21 let Matouš Trmal, v útoku se daří Ondřeji Šašinkovi, jehož Slovácko získalo na hostování z Ostravy. Vzadu si své odehraje zkušený Michal Kadlec. Nesmíme zapomenout ani na exkarvinské záložníky Jana Kalabišku a Vlastimila Daníčka.

Poslední vzájemný duel spadá do pátého kola nadstavby, ve kterém Karvinští prohráli 0:2, ale oběma týmům už o nic nešlo. V Karviné se oba týmy utkaly naposledy 2. září 2018 a Karvinští zvítězili po trefách Wágnera a Ba Louy 2:1!

Utkání 13. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FC Slovácko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 20. října v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Rejžek. Pokladny stadionu se otevřou v 14:15 hodin. Klubové bulletiny MFK KARVINÁ najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii