Generální partner
Světlý režim
19. říjen 2019

Potřeba tří domácích bodů jako sůl! Karviná-Slovácko (ne,15:30)

Karvinští zahájí čtyřzápasovou sérii mezi druhou a třetí reprezentační přestávkou domácím duelem proti šestému Slovácku - a potřebují doma nutně vyhrát!

Nevyhrát doma třikrát za sebou? Stalo se hned několikrát v poměrně krátké historii MFK Karviná. Čtyřikrát? Ano, v minulé sezóně! Aby ale karvinští fanoušci odešli pětkrát za sebou z domácího stadionu bez radosti z výhry? To zažívají poprvé. „A není to příjemné. To tady nikdy nebylo, doma jsme byli vždycky silní! Věřím, že tuto nepříznivou sérii v neděli zlomíme, využijeme nabídnuté šance a konečně doma zvítězíme,“ burcuje asistent hlavního trenéra MFK Marek Bielan.

Maximální důležitost tomuto utkání přikládají úplně všichni v klubu. „Doma nehrajeme špatně, ale bohužel nedáváme góly. Věřím, že fanoušci přijdou a dotáhnou nás k třem bodům. Škoda absence Michala Petráně, ale to je fotbal,“ uvedl Bielan k jednozápasové stopce karvinského útočníka za vyloučení na Letné proti Spartě.   

Krajní obránce Matúš Čonka vidí stejný problém, neschopnost vstřelit doma gól. „Před vlastními fanoušky jsme dali pouze dva góly. Čeká nás Slovácko, jehož postavení v tabulce vypovídá o všem. Tým se opírá o opory Kadlece, Petrželu nebo Kalabišku. Pozor je potřeba si dát i na Ondru Šašinku,“ nezapomněl na bratra karvinského útočníka Jakuba slovenský fotbalista.

Jihomoravské Slovácko prožilo reprezentační přestávku na šestém místě.  Ve venkovních duelech získalo sedm bodů a připsalo si skalpy Sparty a Plzně! Svěřenci Martina Svědíka ale například schytali také debakl 0:6 v Jablonci.

V létě tým posílil zkušený Milan Petržela z Plzně, v bráně chytá spolehlivě reprezentant do 21 let Matouš Trmal, v útoku se daří Ondřeji Šašinkovi, jehož Slovácko získalo na hostování z Ostravy. Vzadu si své odehraje zkušený Michal Kadlec. Nesmíme zapomenout ani na exkarvinské záložníky Jana Kalabišku a Vlastimila Daníčka.

Poslední vzájemný duel spadá do pátého kola nadstavby, ve kterém Karvinští prohráli 0:2, ale oběma týmům už o nic nešlo. V Karviné se oba týmy utkaly naposledy 2. září 2018 a Karvinští zvítězili po trefách Wágnera a Ba Louy 2:1!

Utkání 13. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FC Slovácko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 20. října v 15:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Rejžek. Pokladny stadionu se otevřou v 14:15 hodin. Klubové bulletiny MFK KARVINÁ najdou fanoušci zdarma ve Fanshopu, na pokladnách a u turniketů.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo