Generální partner
Světlý režim
8. květen 2021

Před fanoušky proti pohárovému aspirantovi, Karviná-Slovácko (ne,15)

Nadcházející domácí zápas bude zvláštní v tom, že po více než sedmi měsících se bude hrát před fanoušky. Fotbalisté MFK vyzvou další překvapení sezóny - tentokrát klub z jihu Moravy, který si brousí zuby na historickou účast v v pohárové Evropě.

Poprvé od loňského 26. září se půjde v Karviné na ligový fotbal, o čtyři dny později ještě osm stovek fanoušků vidělo pohárový konec s Vlašimí - od té doby mrtvo a prázdno. Ale to se všechno změní druhou květnovou neděli. Čtyři stovky permanentkářů se podívá na tribuny a uvidí svěřence Jozefa Webera v akci. „Všichni se na fanoušky těšíme. Pro oba týmy to bude velká vzpruha, navíc nepůjde slyšet každé slovo a každý výkřik. Lidé opravdu dlouho nebyli na fotbale,“ prohlásil natěšený trenér Weber.

Podobně hovořili Lukáš Bartošák či kapitán Michal Papadopulos. „Konečně budeme mít fanoušky na stadionu. Těšíme se,“ vzkázal Papadopulos. Střelec vyrovnávací branky z minulého utkání proti Pardubicím pouze doplnil. „Rádi bychom kvůli nim dali co nejvíc a gólů a vyhráli,“ řekl.

Na soupeře, s kterým Karvinští posledních pět zápasů shodně prohráli 0:2, má Jozef Weber pouze slova chvály. „Tým je dlouho pospolu. Slovácko má výborné hráče a trenéra Svědíka. Tuto sezónu jim to všechno sedlo. Víme, že tento zápas je pro ně velice důležitý. O to víc to pro nás bude těžší utkání,“ předpokládal dva dny před zápasem hlavní trenér MFK Karviná, který se vůbec poprvé potká jako soupeř se svým bývalým kolegou z Karviné Josefem Muchou, který působí právě na Slovácku. „Na Pepu i Martina Svědíka se moc těším. Bude to zajímavé a určitě se během utkání trochu pošťouchneme,“ zasmál se.

Slovácko bylo před tímto kolem na čtvrté pozici, která zaručuje účast v předkole EL. Jenže z posledních pěti kol hned čtyřikrát prohrálo a zápas v Karviné je pro zbývající zápasy podle hlasů z kabiny týmu z Uherského Hradiště klíčové. Kouč Martin Svědík nebude moct počítat s dvěma vykartovanými hráči – Markem Havlíkem a Michalem Kohútem a zdravotní problémy měl třeba Jan Kalabiška, který karvinské prostředí velice dobře zná.

Vzájemný zápas na Slovácku spadající ještě do podzimní části, který ale otevíral rok 2021, skončil dvougólovým vítězstvím domácího týmu. Oba týmy spoléhají na své střelce, Karviná na osmigólového Michala Papadopulose, Slovácko na desetigólového Jana Klimenta.

Vzájemné zápasy hovoří jednoznačně pro Slovácko, z deseti jich vyhrálo hned šest. Karvinští vyhráli pouze jednou, v září 2018 doma 2:1 po gólech Wágnera a Ba Louy. Zajímavostí je, že posledních pět utkání skončilo pokaždé výsledkem 2:0 pro tým z jihu Moravy.

Utkání 31. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FC Slovácko začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 9. května v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Pechanec. Důležité informace před vstupem na tribuny najdou fanoušci v ucelené formě ZDE.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná