Generální partner
Světlý režim
13. červen 2020

Před nadstavbou důležitý poslední duel základní části, Karviná-Mladá Boleslav (ne,17)

Zběsilé tempo FORTUNA:LIGY pokračuje. Kompletním 30. kolem bude v neděli odpoledne uzavřena základní část. Karvinští nutně potřebují vyhrát a zároveň spoléhat na pomoc mistrovské Slavie. Pokud toto klapne, představí se v nadstavbě hned třikrát v domácím prostředí.

Vzájemný duel nabídne souboj týmů, kterým se po restartu soutěže nedaří – ještě nevyhrály. Větší problém to je pro fotbalisty MFK, ke kterým se nebezpečně přibližují poslední dva týmy soutěže – Příbram a Opava. „Do baráže nechceme a jsem přesvědčený, že máme tak kvalitní tým, aby se nás baráž netýkala. Zbývá šest zápasů, především ten zítřejší proti Mladé Boleslavi je extrémně důležitý. Potřebuje vyhrát, abychom měli co nejvýhodnější pozici do nadstavby,“ prohlásil trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

Je to přesně tak – pokud Karvinští v neděli zvítězí a zároveň Zlín nevyhraje na Slavii, skončí nejhůř na třinácté příčce, což by znamenalo tři domácí a dva venkovní duely v nadstavbové části. Hráči registrují, že Mladé Boleslavi se rovněž nedaří, ale spoléhat na to donekonečna nelze. „Asi k nám nepřijedou v optimální náladě a pohodě, jenže ani my si nemůžeme vyskakovat. Tento zápas by nám mohl pomoct odrazit se a získat trochu bodový polštář do skupiny o záchranu. Všichni víme, o co hrajeme,“ uvedl odhodlaně stoper Martin Šindelář.

Trenéři můžou počítat s Milanem Rundićem, který poslední dva duely vynechal kvůli kartám. Pozitivem je, že po třicátém kole se karty mažou a od prvního kola nadstavby začnou všichni hráči s čistým štítem. Před nedělí zbývá vyřešit otázku, jestli realizační tým dá dohromady některé hráče, kteří vynechali středeční duel v Jablonci…

Mladá Boleslav koučovaná exkarvinským trenérem Jozefem Weberem, který přivedl MFK před čtyřmi lety do nejvyšší soutěže, je s padesátkou obdržených gólů v tomto směru nejhorším týmem soutěže. Ale pozor, směrem dopředu má pořád kvalitu, i když ne takovou jako na podzim. Týmu z města automobilů citelně schází kanonýři Komličenko s Mešanovičem, kreativec Bucha a zraněný mozek týmu Marek Matějovský.

Středočeši spoléhají na Lukáše Budínského, který je s jedenácti góly jejich nejlepším střelcem a zároveň spolu s Kozákem a Kangou nejlepším střelce celé soutěže.“Bůďa“ přestoupil do Boleslavi před touto sezónou právě ze slezského klubu, tudíž se v neděli vrátí do „domácího“ prostředí. Návrat do Karviné hlásí i Jaroslav Zelený či Tomáš Wágner – všichni tito borci si kvalitními výkony v dresu MFK řekli o přestup o pomyslný stupínek výš.

Podle vyjádření z mladoboleslavské kabiny jede celý tým do Karviné bodovat, aby nemusel řešit výsledek Olomouce s Plzní. V překladu to znamená zůstat v prostřední skupině a mít možnost zabojovat o Evropskou ligu skrz play off. V prvním kole této sezóny vyhráli Středočeši doma šťastně 1:0 gólem kanonýra Komličenka z penalty.

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Mladá Boleslav začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 14. června v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek. Dle vládních nařízení může duel sledovat až 500 osob – informovali jsme ZDE. Klubové bulletiny najdou fanoušci u sektoru D a rovněž ve vybraných karvinských restauračních zařízeních.  

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo