Generální partner
Světlý režim
22. červenec 2022

Příprava je ve finále, v sobotu je na programu generálka s Baníkem!

Slezským derby na ostravské půdě zakončí fotbalisté MFK letní přípravu. Ve Vítkovicích půjde o vyladění posledních věcí před ostrým startem, ale samozřejmě i o prestiž. Zápas začíná v 16 hodin.

Natěšení fotbalisté Karviné už vyhlížejí start nové sezóny. Po duelu s Baníkem je totiž příští týden čeká úvodní kolo druhé ligy v Třinci. „Těšíme se i na derby, jedeme tam se vztyčenou hlavou a vyhrát. Mužstvo vypadá dobře, má svou tvář a zvedáme se herně i výsledkově. Jsem rád, že v dosud posledním přípravném utkání jsme konečně vstřelili i góly,“ připomněl vítězství 2:1 nad nováčkem F:NL Sigmou Olomouc B trenér Tomáš Hejdušek.

Karvinský kouč v sobotu použije do zápasu nejnovější tvář – stopera Dávida Krčíka. Transfer slovenského středního obránce byl během pátečního poledne dotažen. Naopak do utkání nezasáhnou zdravotně indisponovaní Tavares, Čmelík a Bartl. „Bartlík má problém s tříslem, Čmelda doléčuje lehčí zranění, ale nebude to nic vážného. Od pondělí by měl naskočit do plného tréninku,“ informoval Hejdušek.

Bývalého trenéra baníkovské juniorky čeká pikantní duel, poprvé se postaví proti svému bývalému klubu. „Ale beru to jako kterýkoliv jiný zápas,“ ujistil.

Ostravský Baník čeká obhajoba pátého místa z minulé sezóny. Největší letní změnou je angažování zkušeného, a úspěchy ověnčeného, trenéra Pavla Vrby. Baník během přípravy odehrál několik přípravných utkání, stihl i velkolepý zápas se Celticem Glasgow či soustředění v Polsku.

Poslední návštěva vítkovického stadionu byla pro MFK sladká – v parádní atmosféře a třemi góly během úvodních třiceti minut vyhráli Karvinští ve druhé polovině března 3:1! To však byl na minimálně jednu sezónu poslední vzájemný prvoligový duel. V sobotu se totiž potká prvoligista s druholigistou.

Přípravné utkání FC Baník Ostrava – MFK Karviná začíná na Městském stadionu v Ostravě v sobotu 23. července v 16 hodin. Vstupné bylo domácím klubem stanoveno na 70 Kč, otevřena bude pouze hlavní tribuna.

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo