Generální partner
Světlý režim
9. červenec 2012

Příprava pokračuje regionálním derby

Ještě před dvěma měsíci hrála Karviná i Třinec stejnou soutěž. Po zpackaném jaru se však třinečtí připravují jen na třetí nejvyšší soutěž.

Karvinští mají za sebou dva přípravné duely z minulého týdne. Nejprve v úterý vyhráli na hřišti MFK Dubnica 3:0 a v pátek remizovali s polskými Gliwicemi na domácím stadionu 1:1, přestože byli v zápase lepší.

Úterní zápas s Třincem bude další šancí předvést se trenéru Pavlu Malurovi před odjezdem na herní soustředění do Rakouska. Motivaci rovněž bude mít nová tvář v dresu karvinského klubu, záložník Petr Wojnar. Ten se v Třinci narodil a také tam bydlí.

„Nějak moc to neprožívám. Několik kluků z týmu znám, ale jinak to nijak speciálně neberu, protože jsem za třinecké „áčko“ nikdy nehrál. Každopádně mě mrzí, že nezvládli minulou sezonu a budou hrát jen MSFL. Třinci by druhá liga slušela daleko víc,“ uvedl třiadvacetiletý Wojnar.

Třinec prozatím v přípravě ani jednou nezvítězil. Prohrál v Opavě 0:2 a ve dvou zápasech se slovenskými soupeři uhrál pouze bod s Dolním Kubínem za bezbrankovou remízu (Liptovskému Mikuláši podlehl 1:3). Zajímavostí určitě je, že generálním manažerem Třince je bývalý trenér MFK Karel Kula.

Utkání na hřišti U Bažantnice startuje v 10:30 hodin a vstup je zdarma.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo