Generální partner
Světlý režim
21. září 2018

Proti rozjetému nováčkovi, Karviná-Příbram (so,17)

Poprvé v nové sezóně se půjde v Karviné na ligový fotbal v sobotu. Karvinští v sobotu odpoledne hostí nováčka z Příbrami, který překvapuje fotbalovou veřejnost šestým místem v tabulce.
Minulou prohru v Teplicích už hodili za hlavu a soustředí se na to, aby zopakovali výsledek z posledního domácího utkání proti Slovácku. Fotbalisté MFK se po třech týdnech představí doma a potřebují získat tři body. „V Teplicích nám chyběla větší agresivita v šestnáctce, to je důvod, proč jsme odjeli ze severu Čech s prázdnou. I to je ponaučení nejen do tohoto zápasu – být agresivnější v obou vápnech a dohrávat souboje,“ má jasno kouč MFK Karviná Roman Nádvorník.

Pohled na tabulku může zkreslovat skutečnost, že Příbram z prvních čtyř kol hrála hned třikrát doma. „Povedl se jim vstup, pravidelně bodovali a uklidnilo je to. Nám doma velí povinnost naplno bodovat a dotáhnout se zpátky na týmy, které nám po minulém kole trochu odskočily,“ podotkl trenér Nádvorník. 

Na sobotu se moc těší odchovanci příbramského fotbalu Tomáš Wágner a Jan Suchan. „Pro mě to určitě bude hodně speciální. Příbram mě vychovala, začal jsem tam hrát ligu, vyhráli jsme dorosteneckou ligu. Na to se nedá zapomenout. Těším se moc, ale věřím, že teď Příbram porazíme,“ usmál se Jan Suchan.Středočeši se po roční epizodě ve druhé lize vrátili zpět mezi elitu, kterou opustili v květnu 2017 po dlouhých devíti sezónách. Návratu zpět na výsluní vděčí boss Jaroslav Starka trenéru Josefu Csaplárovi. U sestupu byl právě záložník Jan Suchan. „Byl to můj prozatímní nejhorší fotbalový okamžik,“ oklepal se při vzpomínce na sestup Suchan.

V této sezóně je to zatím o něčem jiném, prim hraje zkušený útočník Miroslav Slepička nebo kapitán Rudolf Skácel. Do Příbrami zamířil také Jan Rezek, velmi dobře se jeví mladý obránce Roman Květ. Svou největší kometu už však Příbram prodala, před dvěma týdny zamířil do Slavie Jan Matoušek a sám trenér Csaplár prohlásil, že nastala doba „pomatouškovská“. V reprezentační přestávce Příbram získala hned pětici fotbalistů – Holek, Duda, Pejša, Voltr a Mingazov.

V předminulé sezóně, která nesla název ePojisteni.cz liga, si oba týmy připsaly výhru v domácím prostředí – Karvinští 2:0, Příbram 4:2. Utkání 9. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – 1. FK Příbram začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 22. září v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čarách mu budou asistovat kolegové Paták a Polák.

Pokladny u všech sektorů budou pro fanoušky otevřené od 15:45 hodin. Klubový bulletin MFK KARVINÁ bude zdarma k dispozici na pokladnách ve Fanshopu a u turniketů. 


Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo