Generální partner
Světlý režim
20. květen 2016

První mečbol! Karviná-Pardubice (so,17)

Poslední domácí zápas sezóny 2015/2016 se může zlatým písmem zapsat do klubové historie. Karvinští potřebují uhrát stejně bodů jako Znojmo v Opavě, anebo zvítězit. To by pak znamenalo splnění snu v podobě postupu. V cestě však stojí Pardubice.

Domácí tým má vše ve svých rukou! Pomohlo mu k tomu úterní kolosální zaváhání Znojma, které prohrálo doma s Vlašimí 0:4. Z toho vyplývá, že rozhodnout se může už v předposledním kole o tom, kdo doprovodí Hradec Králové do Synot ligy. „To jsem vůbec nečekal. Všeobecně to vypadalo, že se rozhodne až v posledním kole. Ale poslední krok bývá nejtěžší. Musíme se svědomitě připravit,“ ví trenér Karviné Jozef Weber.

Zrovna sobotní protivník nepatří k těm oblíbeným. „To je fakt! Přiznejme si, že se nám na ně nedaří. Ale už jim opravdu máme jim co vracet, musíme to zvládnout,“ burcuje. Zároveň však přiznává, že na hráčích pozoroval nervozitu už v úterním utkání na půdě Ústí nad Labem. „Kluci jsou pod tlakem, ale zvládáme to. V sobotu se ještě víc ukáže, jak na tom jsme,“ myslí si.

Karvinská Kovona by měla být dle informací zaplněná, hlad po nejvyšší soutěži je po příznivcích karvinského fotbalu velký. Navíc je velká šance vychutnat si postup v domácím prostředí. „Tohle musíme zvládnout, jinak bychom byli za hlupáky. Věřím, že lidé přijdou a dotlačí nás k velkému úspěchu,“ podotkl dvougólový střelec z posledního zápasu Zbyněk Pospěch.   

Hosté z Pardubic jsou celkem nenápadní, ale hodně nebezpeční. Platí to především o zápasech v domácím prostředí, i když zrovna jaro úplně podle představ trenérského dua Krejčí a Míchal, není. Ale pozor, Pardubice umí i venku - dokázaly vyhrát 1:0 ve Znojmě, což musí být pro svěřence Jozefa Webera velká výstraha.

V historii vzájemných zápasů jsou na tom lépe Pardubičtí. Čtyři výhry, dvě remízy a dvě porážky to potvrzují.  K důležitým postavám týmu patří gólman Luděk Frydrych, pětigólový Adam Fousek, Korejec Daewon Kim či kapitán Jan Jeřábek.

Utkání 29. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FK Pardubice začíná ve Sportovním centru Kovona v sobotu 21. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Zbyněk Proske, na čarách mu budou pomáhat kolegové Kotík a Arnošt.

Během přestávky proběhne poslední soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o dres, soudek piva, klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná