Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2021

První polský test! Ve středu se Zaglebie Sosnowiec

V rámci herního soustředění je na programu první přípravné utkání. Ve středu dopoledne se v Goslaw Sport Center představí svěřenci Jozefa Webera proti Zaglebie Sosnowiec. Po utkání se Karvinští vrátí zpět do Ustroně.

Bez komplikací zatím probíhá kemp v polské Ustroni. Po dvou tréninkových dnech se hráči MFK představí v zápase. „Úterní dopolední trénink byl dynamický a zaměřený na agresivitu ve hře. V předchozích zápasech to nebylo ono. Určitě to po hráčích budeme nejen ve středečním zápase vyžadovat. Zároveň věřím, že to bude jen a jen lepší," podotkl asistent trenéra Jan Baránek.

Podle Baránka dostane prostor většina hráčů, která pobývá v Ustroni. Prostřídáme to. Kluci budou mít šanci nám ukázat svou kvalitu, abychom věděli s kým dál počítat," dodal Baránek. Po druhém tréninku následovala předzápasová porada a večeře. Po ní pak celý tým zasedne k televizím a bude sledovat první semifinálový zápas EURA mezi Itálií a Španělskem.

Zaglebie Sosnowiec je účastník druhé nejvyšší polské soutěže (FORTUNA 1.LIGA). V uplynulé sezóně, která končila až 13. června, skončil Sosnowiec na předposledním (tedy 17.) místě tabulky se ziskem třiceti bodů. Trenér Kazimierz Moskal má v kádru jednoho bývalého hráče MFK Karviná – Macieje Ambrosiewicze. Ten působil v MFK v dorosteneckém věku.

Poslední vzájemný zápas skončil remízou 2:2, bylo to přesně před třemi lety.

Utkání Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná začíná ve Wodzislaw-Slaski (Goslaw Sport Center) ve středu 7. července v 11 hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo