Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2021

První polský test! Ve středu se Zaglebie Sosnowiec

V rámci herního soustředění je na programu první přípravné utkání. Ve středu dopoledne se v Goslaw Sport Center představí svěřenci Jozefa Webera proti Zaglebie Sosnowiec. Po utkání se Karvinští vrátí zpět do Ustroně.

Bez komplikací zatím probíhá kemp v polské Ustroni. Po dvou tréninkových dnech se hráči MFK představí v zápase. „Úterní dopolední trénink byl dynamický a zaměřený na agresivitu ve hře. V předchozích zápasech to nebylo ono. Určitě to po hráčích budeme nejen ve středečním zápase vyžadovat. Zároveň věřím, že to bude jen a jen lepší," podotkl asistent trenéra Jan Baránek.

Podle Baránka dostane prostor většina hráčů, která pobývá v Ustroni. Prostřídáme to. Kluci budou mít šanci nám ukázat svou kvalitu, abychom věděli s kým dál počítat," dodal Baránek. Po druhém tréninku následovala předzápasová porada a večeře. Po ní pak celý tým zasedne k televizím a bude sledovat první semifinálový zápas EURA mezi Itálií a Španělskem.

Zaglebie Sosnowiec je účastník druhé nejvyšší polské soutěže (FORTUNA 1.LIGA). V uplynulé sezóně, která končila až 13. června, skončil Sosnowiec na předposledním (tedy 17.) místě tabulky se ziskem třiceti bodů. Trenér Kazimierz Moskal má v kádru jednoho bývalého hráče MFK Karviná – Macieje Ambrosiewicze. Ten působil v MFK v dorosteneckém věku.

Poslední vzájemný zápas skončil remízou 2:2, bylo to přesně před třemi lety.

Utkání Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná začíná ve Wodzislaw-Slaski (Goslaw Sport Center) ve středu 7. července v 11 hodin.

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo