Generální partner
Světlý režim
6. červenec 2021

První polský test! Ve středu se Zaglebie Sosnowiec

V rámci herního soustředění je na programu první přípravné utkání. Ve středu dopoledne se v Goslaw Sport Center představí svěřenci Jozefa Webera proti Zaglebie Sosnowiec. Po utkání se Karvinští vrátí zpět do Ustroně.

Bez komplikací zatím probíhá kemp v polské Ustroni. Po dvou tréninkových dnech se hráči MFK představí v zápase. „Úterní dopolední trénink byl dynamický a zaměřený na agresivitu ve hře. V předchozích zápasech to nebylo ono. Určitě to po hráčích budeme nejen ve středečním zápase vyžadovat. Zároveň věřím, že to bude jen a jen lepší," podotkl asistent trenéra Jan Baránek.

Podle Baránka dostane prostor většina hráčů, která pobývá v Ustroni. Prostřídáme to. Kluci budou mít šanci nám ukázat svou kvalitu, abychom věděli s kým dál počítat," dodal Baránek. Po druhém tréninku následovala předzápasová porada a večeře. Po ní pak celý tým zasedne k televizím a bude sledovat první semifinálový zápas EURA mezi Itálií a Španělskem.

Zaglebie Sosnowiec je účastník druhé nejvyšší polské soutěže (FORTUNA 1.LIGA). V uplynulé sezóně, která končila až 13. června, skončil Sosnowiec na předposledním (tedy 17.) místě tabulky se ziskem třiceti bodů. Trenér Kazimierz Moskal má v kádru jednoho bývalého hráče MFK Karviná – Macieje Ambrosiewicze. Ten působil v MFK v dorosteneckém věku.

Poslední vzájemný zápas skončil remízou 2:2, bylo to přesně před třemi lety.

Utkání Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná začíná ve Wodzislaw-Slaski (Goslaw Sport Center) ve středu 7. července v 11 hodin.

Rozhovory Rozhovory
pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

st 22.12. | redakce

Lubomír Vlk: Nikdo nás vyloženě nepřehrál, ale pět bodů je těžko pochopitelných

Neveselé bylo hodnocení první části sezóny se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem. O doslova hororovém podzimu, výhledu směrem k jarní části a oprávněnému rozhořčení fanoušků promluvil pro klubový web...

út 21.12. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo