Generální partner
Světlý režim
10. červen 2019

První start za lvíčata pro Ondřeje Lingra

Na závěr sezóny se podařilo odchovanci MFK Ondřeji Lingrovi splnit další cíl - vůbec poprvé nastoupil za reprezentační jednadvacítku. Nyní se už těší na zasloužené (ale zkrácené) volno.

Za přelomovou může záložník Ondřej Lingr považovat právě skončenou sezónu 2018/2019. Nejenže se mu podařilo vstřelit první ligový gól, ale poprvé si také zahrál za reprezentační jednadvacítku. „Byla to strašně dlouhá sezóna, ale krásná. Už se ale těším na krátkou dovolenou, v úterý odlétám s přítelkyní do Turecka. Po domluvě s trenérem Strakou se k týmu připojím 19. června přímo na soustředění,“ prohlásil Lingr.

Hned po úspěšné baráži s Jihlavou se dvacetiletý karvinský odchovanec sbalil a přímo z Vysočiny odcestoval do rakouského Kaprunu, kde jednadvacítka pod trenérem Krlem Krejčím absolvovala soustředění včetně dvou přípravných duelů – s Ruskem (1:0) a Slovenskem (2:1). „Do prvního zápasu jsem po domluvě s trenérem nenastoupil. Ovšem málem jsem přišel i o ten druhý, jelikož jsem se v sobotu necítil vůbec dobře,“ podotkl Lingr.

V čem byl problém? „Zdravotní problémy, asi z přetížení. Bylo toho na jaře opravdu hodně. Chtěl jsem ale nastoupit za každou cenu, nakonec mě trenér poslal na hřiště v 67. minutě za střelce vítězné branky Ondru Šašinku. Mám z toho ohromnou radost,“ jásal Ondřej Lingr. 

Zápasy České reprezentace U21 v Rakousku

ČR U21 – Rusko U21 1:0 (1:0)
B:
45. Šašinka

ČR U21 – Slovensko U21 2:1 (1:0)
B:
39. Matoušek, 52. Šašinka -75. KvoceraRozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii