Generální partner
Světlý režim
28. červenec 2023

První výjezd sezóny bude na Hanou, Sigma Olomouc-Karviná (so,15)

Nedaleko cestují Karvinští k druhému utkání nové sezóny. Na Andrově stadionu se pokusí prolomit prokletí jménem Sigma Olomouc. Proti šestému týmu minulé sezóny totiž naposledy bodovali na začátku prosince 2019…

Tříbodový zisk z prvního duelu se Zlínem dodal potřebný klid, ovšem nikdo z klubu nelétá (ani při pohledu na tabulku) v oblacích. Poslední červencovou sobotu totiž svěřence trenéra Tomáše Hejduška čeká těžký oříšek. „Jeden zápas nic neznamená, ale zodpovědností a kvalitou, jakou disponujeme, se chceme prosadit i proti Olomouci. Statistiky vzájemných zápasů jdou sice proti nám, ale chceme to už konečně změnit. Nepochybně nám v tom pomůže výhra z prvního zápasu, to je vždy pozitivní signál,“ podotkl asistent Ľubomír Luhový. „Je ale potřeba pracovat dále tak, abychom uspěli i v dalších zápasech,“ dodal jedním dechem.

Ano, pohled na vzájemné zápasy je smutný, z jedenácti duelů Karvinští ještě ani jednou nevyhráli – zapsali pouze tři body za tři remízy a osm porážek. Na marodce jsou stále Martin Zedníček a Dominik Soukeník. Stav Jiřího Ciupy se zlepšil – už je v tréninku.

Pokud fotbalisté MFK chtějí na Andrově stadionu pomýšlet na dobrý výsledek, musí se jednoznačně vyvarovat chyb. „Sigma je oprávněně sebevědomý tým – jde o pohyblivé a celoplošně pracující mužstvo, které umí potrestat chyby soupeřů,“ řekl Luhový.

V kádru MFK figurují tři odchovanci Sigmy, z toho dva mají reálnou šanci, že se objeví na trávníku – jde o zkušené borce Jaroslava Svozila a Martina Doležala. „Uvidíme, jaké tam bude přivítání. Když jsem do Olomouce přijel s Jabloncem, tak na mě fanoušci bučeli a pískali,“ vyprávěl krátce po příchodu do Karviné Doležal. Spoléhají trenéři na zvýšenou motivaci a nahecování celého mančaftu právě od těchto hráčů? „U každého hráče je to individuální, ale ano – nějakou roli ve výkonu to může hrát,“ doplnil na závěr Ľubomír Luhový.

Hanáci vstoupili do sezóny porážkou na půdě mistrovské Sparty 0:2, když oba góly inkasovali od Lukáše Haraslína. Tým trenéra Václava Jílka překypuje kvalitou a rozhodně je v zápase favoritem. Přestože je pryč nejlepší hráč a střelec Mojmír Chytil, tak jako náhrada přišel Lukáš Juliš.

Ten prostředí Androva stadionu velice dobře zná z jarní části sezóny 2019/2020 – nasázel v ní hned deset gólů. A svůj um předváděl i v letní přípravě, ve které skóroval sedmkrát v šesti duelech. Na jaře působil na Ibize, s kterou však sestoupil z druhé španělské ligy. Novými tvářemi v kádru jsou František Matys či Vojtěch Křišťál, jehož transfer z Jihlavy byl poměrně dost medializovaný. A další rok bude v Olomouci působit formou hostování Jan Fortelný. Důležité je ještě zmínit jedno jméno v kádru kouče Jílka - Filip Zorvan. Ten si výbornými výkony v dresu MFK na jaře 2022 řekl o angažmá právě u Hanáků.

Poslední vzájemný duel obou soupeřů je starý rok a čtvrt – Karvinští doma prohráli 1:2. Nejlepším střelcem vzájemných utkání na úrovní nejvyšší soutěže je Lukáš Budínský, který nasázel Olomouci pět gólů. Nejvíc branek v jednom zápase padlo v září 2017 – celkem 8! Olomouc v Karviné vyhrála 5:3.


Utkání 2. kola FORTUNA:LIGY SK Sigma Olomouc – MFK Karviná začíná na Andrově stadionu v Olomouci v sobotu 29. července v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Dominik Starý.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo