Generální partner
Světlý režim
12. leden 2024

První zimní dvojtest - na Kovoně nejprve s Líšní, potom s Opavou

Závěr prvního týdne zimní přípravy završí svěřenci trenéra Juraje Jarábka dvěma sobotními zápasy v domácím prostředí - nejprve v pravé poledne s Líšní a následně od tří hodin odpoledne s Opavou. Vstup na obě utkání je zdarma.

Zápasy proti druholigovým soupeřům budou vrcholem premiérového týdne společné přípravy, na kterou hráči navázali po individuálním plánu, který měli nastavený. Šanci dostanou téměř všichni hráči aktuálního kádru. Někteří lehce zranění si místo zápasového zatížení budou plnit individuální plán. „Tím, že nás čeká dvojzápas, tak téměř všichni budou mít vytíženost devadesáti minut,“ prohlásil asistent trenéra Branislav Mráz s tím, že na hřišti dostane příležitost i testovaný Ukrajinec (krajní obránce či záložník) Dmytro Semeniv.

Také s áčkem si „zašpásovalo“ mrazivé počasí, ale trenérský tým si se situací poradil. „Nijak zvlášť nám to program nenabouralo. Vše naplánované jsme stihli a už se těšíme na vrchol týdne,“ usmál se Mráz. „Všechny zdravé hráče chceme vidět na hřišti, proto jsme si naplánovali dvojzápas. Chceme pokračovat v naší filozofii, takže v zápase to budeme chtít vidět. Potřebujeme, aby kluci do sebe neustále dostávali návyky našeho způsobu hry,“ podotkl Branislav Mráz.

Prvním soupeřem bude Líšeň, která je po podzimu desátá. Pro brněnský celek půjde rovněž o první zápas zimní přípravy, kterou zahájili uprostřed tohoto týdne prvním společným tréninkem. Již bez několika hráčů (Mezera, Svoboda, Vandas, Matocha). Za posledně jmenovaného přišel z Prostějova Martin Rolinek, který krátce na začátku minulé sezóny působil i v Karviné.

Slezský FC bude mít nejen nabitou sobotu, ale brzy oficiálně i nového majitele ze Slovenska. Ale zpět na hřiště - nejprve se část týmu vydá ráno do Prostějova, kde bude bojovat o první body v rámci zimní Tipsport ligy proti rezervě Sigmy Olomouc. Druhá část týmu dorazí do Karviné.

Svěřenci trenéra Miloslava Brožka zahájili přípravu už 3. ledna, prozatím nejzvučnější posilou je trenér brankářů Martin Vaniak. V kádru figuruji exkarvinští záložníci Jaroslav Málek s Jakubem Rezkem.


Přípravná utkání MFK Karviná – SK Líšeň (13. ledna 12:00) a MFK Karviná – SFC Opava (13.1. 15:00) se budou hrát na umělé trávě SC Kovona. Vstup je zdarma. Slezské derby bude možné sledovat živě prostřednictvím streamu ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo