Generální partner
Světlý režim
12. květen 2016

Půjde o hodně! Karviná-Táborsko (pá, 17:30)

Pátek třináctého? Snad to bude šťastný den pro hráče s logem OKD. Po výhře v Hradci Králové potřebuje aktuálně druhý tým soutěže tento bodový zisk potvrdit v domácím prostředí netradičně už během pátečního podvečera.
Už pouze dvakrát se karvinští fandové mohou vydat v letošní sezóně na druholigový fotbal na Kovoně. První příležitost budou mít už v pátek v důležitém zápase proti Táborsku. Po nedělní sladké výhře na východě Čech je nutností zvítězit. „Věřím, že si každý z hráčů uvědomí, o co jde. Byla by obrovská škoda devalvovat tříbodový zisk z Hradce domácí ztrátou. Táborsko je ale výborný mančaft, budeme to mít hodně těžké,“ tuší hlavní trenér Jozef  Weber.

Podle jeho mínění hráli jeho svěřenci v neděli uvolněně, protože věděli, že u vedoucího týmu soutěže neměli v uvozovkách co ztratit. „Teď to opět bude jiné. V předchozích domácích zápasech, kdy jsme byli výraznými favority, to nebylo úplně ono po herní stránce. Byli jsme spíš v křeči. Snad to teď bude jiné,“ přeje si Weber. 

Na druhou stranu z toho byla ve druhé půlce dubna tři domácí vítězství. Po jednom z nich uzdravený Jan Šisler prohlásil, že závěr ligy se nehraje na krásu, s čímž se musí souhlasit. Střelec vítězné branky z Hradce Králové Lukáš Budínský zase doufá v podporu fandů. „Věřím, že přijdou a pomůžou nám k výhře. Teď bychom naopak my chtěli vytvořit na naše soupeře tlak. Ale musíme vyhrát,“ má jasno.

Páteční duel bude mít pikantní příchuť pro oblíbence karvinských fandů a v současnosti hráče Táborska Elvista Ciku. Ten se na Kovoně vůbec poprvé představí v dresu soupeře, přestože v jihočeském klubu působí už takřka dvě sezóny. „Na ten zápas se ohromně těším,“ vzkázal. Právě Ciku s dalším bývalým karvinským fotbalistou Antonínem Preslem se výrazně postarali o porážku karvinského rivala v boji o postup – Táborsko minulý týden zdolalo doma 2:1 Znojmo.

Byla to však jedna z mála jarních radostí svěřenců Petra Frňky. Jihočeši totiž neprožívají zrovna dobrou sezónu, potažmo jaro. Pouhé dvě výhry (na Vyšehradě a právě se Znojmem) jsou toho jasným důkazem. Táborsko do té doby čekalo na výhru celých pět zápasů! „I přesto se soupeř dlouhodobě pohybuje na předních příčkách a udržuje si kvalitu. Budeme mít složité dostávat se za jejich obranu, ale musíme něco vymyslet,“ doplnil s úsměvem Jozef Weber.

Utkání 27. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FC MAS Táborsko začíná ve Sportovním centru Kovona v pátek 13. května v 17:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Lerch, na čarách pak jeho asistenti Kožár a Hájek.       

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná