Generální partner
Světlý režim
6. duben 2022

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Adame, první otázkou se musím vrátit ke slezskému derby. Jaké byly ohlasy z baníkovské strany?
S klukama z Baníku jsem se pochopitelně bavil a byli na sebe naštvaní! Svým způsobem nám všechny góly darovali. Když to ale beru ze svého pohledu hráče Karviné, tak ty góly padly po hezkých akcích. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Opravdu dobrý zápas z naší strany.

Čekal jsi tříbodový export?
Sledoval jsem utkání z tribuny a byl jsem fakt překvapený, jak jsme jim tam nasypali tři góly během necelé půlhodiny (úsměv). Využili jsme každou situaci a z ní skórovali. To nám právě v minulých zápasech chybělo a trápili jsme se v ofenzivě.

Jak velkou váhu přikládáš dnešnímu zápasu s Bohemkou?
Velkou! Je strašně důležité potvrdit venkovní vítězství hned doma. Pro nás je v boji o záchranu důležitý každý bod, třeba i ten s Olomoucí, který jsme nakonec nezískali. Ale musíme si dát pozor na to, že Bohemka vyměnila trenéra, to vždycky tým nakopne. Pokud k tomu ale kluci přistoupí stejně jako na Baníku, tak by to mělo dobře dopadnout. A kdyby utkání mělo ještě podobný průběh…

V necelých třiceti letech máš za sebou hezké prvoligové štace. Na které angažmá však vzpomínáš úplně nejvíc, kde ti to vyloženě sedlo?
Musím říct Baník a Boleslav. S Boleslaví jsem vyhrál pohár, to je můj největší úspěch. Nejdéle jsem působil v Baníku, tam je to hodně o skvělých fanoušcích. Měli mě rádi, za což jsem rád, a proto mě strašně mrzí, že jsme nezískali pohár – prohráli jsme v MOL Cupu až ve finále.

Čekal jsem, že spíš zmíníš pražskou Spartu…
…to jsem byl mladý a chtěl hlavně hrát. A asi každý má sen zahrát si za Spartu. Ale moc jsem tam toho neodehrál, protože v té době mladí hráči ve Spartě tolik příležitostí nedostávali. Ale beru to tak, že jsem trénoval se skvělými hráči. Když se ale naskytla možnost odejít do Jihlavy, tak jsem šel.

Jak s odstupem času vzpomínáš na reprezentační zápas se Skotskem v Lize národů ze září 2020?
To bylo hektické! Člověk ani pomalu nevěděl, jestli bude hrát, nebo ne. Pro mě splněný sen, i když bych to asi stavěl výš, kdybych se do nominace dostal skrz konkurenci a ne kvůli tomu, že celý tým musel do karantény a na zápas se Skotskem se musel postavit úplně nový tým (úsměv). Ale odehráli jsme slušný zápas, to určitě. Jsem strašně moc rád, že mám reprezentační start za A-tým.


Do jaké míry tě v kariéře ovlivnila spolupráce s trenérem Páníkem, který ti v Baníku dost věřil a chtěl tě i do Karviné?
Odehrál jsem pod ním spoustu zápasů. Několikrát mě podržel. Je takový, že umí podržet, když vám pár zápasů třeba nevyjde. Opravdu mi věřil a našel mi na hřišti dobrou pozici v tom smyslu, že jsme si s klukama okolo sebe vyšli vstříc.

Kdybys měl zmínit jednoho nebo dva hráče, s kterými jsi měl tu čest být v jednom týmu, kteří by to byli?
Marek Matějovský a Milan Baroš! Marek je nadstandardní hráč s myšlenkou o krok napřed před ostatními. Ovládá perfektně práci s balónem a s ním si člověk fakt vyhoví. Co se týče Milana Baroše, tak s ním jsem se potkal v Boleslavi i Baníku. Překvapilo mě, jaký je člověk – na pohodu, strašně ochotný. O fotbalové stránce a střílení gólů se ani nemusíme bavit.

Kapitánovi Mladé Boleslavi je čtyřicet let. Myslíš si, že po sezóně ještě nebude končit a bude hrát dál?
Myslím, že jo. U Marka ten věk nehraje roli. Zná dokonale své tělo, okolo kluků mládne a pořád ho ten fotbal a vše okolo baví. Je to pan fotbalista, co prošel anglickým Readingem, Spartou. A hlavně, pořád je to rozdílový hráč.

Umíš si sám sebe představit ve čtyřiceti letech na prvoligovém trávníku?
Chtěl bych si to umět představit, bylo by to super (smích). Každý to ale má jinak. Fotbal tě musí bavit, to je základ. Když budu zdravý, chtěl bych samozřejmě hrát co nejdéle. Jenže fotbalový život je v tomhle hrozně rychlý a může se stát cokoliv.

Rozhovory Rozhovory
st 18.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

st 4.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Eldar Šehić

Levý obránce Eldar Šehić pochází z Bosny a v Karviné působí necelý rok. Za tu dobu si vydobyl místo v základní sestavě a naučil se česky. V rozhovoru vypráví o fotbalových začátcích, fotbale v Bosně nebo i tom, že byl záložník. Dokonce si zahrál mládežnickou Ligu mistrů a dal gól slavnému Atlétiku Madrid…

út 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

st 6.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam Jánoš

Se záložníkem Adamem Jánošem, který je v Karviné na hostování z ostravského Baníku, jsme v rozhovoru probrali výhru ve slezském derby, jeho prvoligové štace, top spoluhráče a další zajímavosti…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo