Generální partner
Světlý režim
22. listopad 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

Aleši, jsi tuzemský fotbalový cestovatel. Za odchovance kterého klubu se považuješ?
Byl jsem v mnoha klubech, ale považuji se za odchovance Sigmy Olomouc, protože právě tam jsem se toho v dorosteneckém věku za trenéra Václava Jílka naučil nejvíc. Ale s fotbalem jsem začínal v Českých Budějovicích, v žákovském věku jsem hrál fotbal za Chrudim a Pardubice, v mladším dorostu jsem hájil barvy také Pardubic a potom následovala Sigma.

Fanoušci tě znají i z Táborska, Liberce, Viktorky Žižkov a Opavy. Republiku tedy znáš dokonale. Kde ses ale cítil nejlépe po fotbalové i mimofotbalové stránce?
Každý kraj má svoje, ale musím říct Jihočeský kraj. Narodila se mi tam dcerka, která už má čtyři roky.

Pojďme si projít některá tvoje angažmá. Začněme Libercem, kde jsi byl tři sezóny. Jak vzpomínáš na tradiční severočeský klub?
Tam to bylo fajn ve všech ohledech, protože ten kraj je fakt pěkný. Poznal jsem celou řadu skvělých lidí, byla tam výborná parta a udělali jsme i úspěch v podobě postupu do Evropské ligy, v jejíž základní skupině jsme si zahráli proti CZ Bělehrad, Hoffenheimu a Gentu. A zápas na stadionu bundesligového Hoffenheimu, byť tam kvůli pandemii koronaviru nesměli fanoušci, byl pro mě velkým zážitkem.

Když se řekne Liberec, tak to není jen fotbal nebo hokej, ale také hora Ještěd. Měl jsi možnost navštívit její vrchol, kde se nachází televizní vysílač?
Jasně, samozřejmě. Jezdili jsme tam poměrně často – je tam nádherně. Nedávno se tam navíc stala ta tragédie, kdy selhalo tažné lano a zemřel průvodčí. Hrozné!

Těšíš se na dnešní duel proti Severočechům? Liberec je znám velkou fluktuací hráčů, přesto máš tam ještě nějaké známé, které rád uvidíš?
Nějakým způsobem to pro mě zajímavý zápas bude. Přeci jen tam mám spoustu známých a kamarádů. Znám většinu kluků i realizák, ta osa tam zůstala.

V předminulé sezóně jsi působil v hlavním městě, konkrétně v druholigové Viktorii Žižkov, a poměrně se ti tam dařilo. Proč jsi tam nepokračoval?
Na Žižkově byl po vstupu nového majitele plán postoupit do nejvyšší soutěže. Začali jsme dobře, podařilo se nám jasně porazit v derby Duklu, ale na toto vítězství se nám už potom nějak nepodařilo navázat. Prostě jsme neměli výsledky, které by si vedení představovalo, navíc do toho zase vstoupil koronavirus. V létě vedení klubu nějakým způsobem posílilo a já putoval zpátky do Liberce, zahrál si Evropskou ligu a v zimě šel hostovat pro jarní část minulé sezóny F:L do Opavy.

Náš opavský rival ze soutěže spadl a ty jsi přišel do Karviné. Prozatím jsi zasáhl do osmi utkání, máš jednu asistenci. Upřímně, nečekal jsi trochu víc?
Čekal, jednoznačně. Ale zvykal jsem si na nové prostředí, nového trenéra. A před nedávnem přišla další změna. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Troufám si tvrdit, že kdybychom zvládli úvodní duel s Pardubicemi, ve kterém jsme vedli 2:0, tak by to všechno teď vypadalo úplně jinak.

Jsi tady v Karviné s rodinou?
Je to na střídačku, ale většinou jsem tady sám. Přítelkyně totiž má svůj salón v Českých Budějovicích, takže ji tady spolu s dcerou, která tam chodí do školky, mám tak týden v měsíci.

Kromě povinností okolo fotbalu máš tedy i poměrně dost volného času. Jak jej nejraději trávíš?
Dívám se třeba na seriály a filmy na Netflixu. Dost jsme se ale skamarádili s Danem Stropkem a Petrem Buchtou. Takže většinou podnikneme něco spolu. Jezdíme po fotbalech nebo hokeji. Navíc v Třinci mám kamaráda ze základky, karvinský fanoušek určitě velice dobře zná Michala Petráně, který tady působil. Seděli jsme spolu dokonce v lavici (smích). Takže jezdíme do Třince na fotbal, ale i pochopitelně i na hokej.

Michal Petráň je velký Pardubičák. Komu přeješ ty v hokeji?
Nemám to vyložené zafixované tak, že bych fandil jednomu klubu. To ne! Když mám ale například volit mezi Pardubicemi a Hradcem, tak samozřejmě Pardubicím (úsměv).

Mimochodem, hrál jsi hokej?
Jo, hrál. Ale na přelomu prvního a druhého stupně základní školy jsem se musel rozhodnout. V Chrudimi vznikla fotbalová třída a bylo mi blbé být jako hokejista ve fotbalové třídě!

Rozhovory Rozhovory
so 26.11. | redakce

Lubomír Vlk: Výkyvy byly obrovské, s podzimem nejsme spokojení!

Obsáhlý rozhovor s Lubomírem Vlkem o podzimu, který byl pro klub po šesti letech druholigový. Sportovní ředitel přiblížil a snažil se vysvětlit příčiny diametrálně odlišných výsledků doma a venku. Na první části sezóny však našel i pozitiva…

st 23.11. | redakce

Trenér Tomáš Hejdušek o podzimu, dlouhé zimní pauze atd.

Po pohárovém duelu s pražskou Slavií došlo i na hodnocení podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Odpovědi kouče Tomáše Hejduška byly přepsány, ale dají se také poslechnout na klubovém Youtube kanále.

čt 10.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Žák

Kmenový hráč soupeře nemůže do utkání zasáhnout ne kvůli dohodě klubů, ale proto, že pyká za karty. Stabilního člena základní sestavy tak fanoušci uvidí pouze na tribuně, odkud bude svým spoluhráčům držet palce. V rozhovoru se točila řeč okolo Varnsdorfu, ale i jeho začátcích či blížícímu se fotbalovému MS.

út 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

S Lukášem Budínským jsme probrali nejen aktuální stav, ale kreativní záložník zavzpomínal i na angažmá v Mladé Boleslavi, kam odešel právě z Karviné po sezóně 2018/2019. Zahrál si za reprezentaci a minulé léto přestoupil do Ostravy. Řeč se v rozhovoru stočila samozřejmě i k trenérovi Pavlu Vrbovi, který však na lavičce slezského klubu dlouho nevydržel…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo