Generální partner
Světlý režim
11. říjen 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Tondo, víš přesně, kolik máš na svém kontě ligových startů a gólů?
Myslím, že devadesát startů a tři góly. Všechny jsem je vstřelil pod trenérem Weberem. Dva v dresu Mladé Boleslavi a jeden minulý týden za Karvinou v Českých Budějovicích (úsměv).

A vybavíš si, jak dlouho jsi v lize do soboty čekal na další trefu?
Jo, to vím úplně přesně. Bylo to v únoru 2019 v Teplicích, kde jsme s Mladou Boleslaví vyhráli 2:0. Byla to taková trma-vrma. Po rohu jsem procpal míč do sítě. Je fakt, že jsem čekal dost dlouho.

Dva a půl roku. Jak si s odstupem několika dnů vybavuješ ty klíčové okamžiky, které vedly k vedoucí brance na jihu Čech?
Rychlá akce nás defenzivních hráčů. Byl jsem sám a Miki (Rajmund Mikuš – pozn. aut.) mě v akci podpořil. Nahrál jsem mu a pokračoval dál směrem k bráně. Udělal to dobře, zbavil se bránícího hráče a vystřelil. Gólman to vyrazil ke mně a pro mě už to bylo jednoduché. Když jsem dobíhal, tak jsem si říkal, že by se míč mohl ke mně případně odrazit. To se stalo a jsem za to rád.

Ale nebyl to tvůj první gól za Karvinou…
…pravda. Před měsícem jsem dal dva góly v MOL Cupu, ale to bylo proti diviznímu Slavičínu. Je ale fajn, že jsem vstřelil už dohromady tři góly tady v novém klubu. Mám z toho radost.

Do jaké míry ovlivnilo průběh utkání brzké vyrovnání Českých Budějovic?
Dost zásadně. Máme to v hlavách a bohužel se nám to nestalo poprvé. Kdybychom aspoň neinkasovali podruhé a poločas by třeba byl nerozhodný, tak by to potom vypadalo úplně jinak.

Dnes hostíme Mladou Boleslav, tedy tým, který ty velice dobře znáš. Jsi odchovancem tohoto klubu z města automobilů. Budeš to brát hodně speciálně?
Určitě to pro mě bude spaciální zápas, vždyť jsem tam působil od svých čtrnácti let. Moc se na utkání těším a snad vyhrajeme (úsměv).

Už jsi měl tu čest nastoupit proti Mladé Boleslavi v rámci nejvyšší soutěže?
Ne! Vybavuji si, že jsem proti béčku Boleslavi nastoupil jen za béčko Bohemky proti béčku Boleslavi. Na úrovni první ligy to bude poprvé, co si zahraji proti Mladé Boleslavi.

Proběhlo v týdnu nějaké hecování?
Něco jsem hodil na mladého Lukáše Maška (smích).


Jak hodnotíš vstup mladoboleslavského týmu do letošní sezóny?
Asi očekávali, že budou v tabulce trochu někde jinde. Také se docela trápí a podle těch jmen, která mají na soupisce, určitě čekali, že se budou pohybovat v tabulce mnohem výš.

V létě jsi zamířil přes půl republiky na východ. Bylo těžké si zvyknout na jiné město a celkově prostředí?
Už jsem si zvykl. Jasně, jsem daleko od rodiny, ale přítelkyně za mnou jezdí každých čtrnáct dnů – to je v pohodě. Co se týče kluků v kabině, tak je to super a jsem za to šťastný.

Jak to máš s dojížděním?
Jezdím vlakem, takže v pohodě. Určitě to ale pro mě je nejdelší cestování v dosavadní kariéře.

Ve volném čase, třeba i ve vlaku, sleduješ sport? Co tě baví?
Sleduji samozřejmě českou ligu, koukám i na Ligu mistrů. V zimě mě baví biatlon.

Máš oblíbený klub?
Od mala fandím londýnské Chelsea!

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo