Generální partner
Světlý režim
11. říjen 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Tondo, víš přesně, kolik máš na svém kontě ligových startů a gólů?
Myslím, že devadesát startů a tři góly. Všechny jsem je vstřelil pod trenérem Weberem. Dva v dresu Mladé Boleslavi a jeden minulý týden za Karvinou v Českých Budějovicích (úsměv).

A vybavíš si, jak dlouho jsi v lize do soboty čekal na další trefu?
Jo, to vím úplně přesně. Bylo to v únoru 2019 v Teplicích, kde jsme s Mladou Boleslaví vyhráli 2:0. Byla to taková trma-vrma. Po rohu jsem procpal míč do sítě. Je fakt, že jsem čekal dost dlouho.

Dva a půl roku. Jak si s odstupem několika dnů vybavuješ ty klíčové okamžiky, které vedly k vedoucí brance na jihu Čech?
Rychlá akce nás defenzivních hráčů. Byl jsem sám a Miki (Rajmund Mikuš – pozn. aut.) mě v akci podpořil. Nahrál jsem mu a pokračoval dál směrem k bráně. Udělal to dobře, zbavil se bránícího hráče a vystřelil. Gólman to vyrazil ke mně a pro mě už to bylo jednoduché. Když jsem dobíhal, tak jsem si říkal, že by se míč mohl ke mně případně odrazit. To se stalo a jsem za to rád.

Ale nebyl to tvůj první gól za Karvinou…
…pravda. Před měsícem jsem dal dva góly v MOL Cupu, ale to bylo proti diviznímu Slavičínu. Je ale fajn, že jsem vstřelil už dohromady tři góly tady v novém klubu. Mám z toho radost.

Do jaké míry ovlivnilo průběh utkání brzké vyrovnání Českých Budějovic?
Dost zásadně. Máme to v hlavách a bohužel se nám to nestalo poprvé. Kdybychom aspoň neinkasovali podruhé a poločas by třeba byl nerozhodný, tak by to potom vypadalo úplně jinak.

Dnes hostíme Mladou Boleslav, tedy tým, který ty velice dobře znáš. Jsi odchovancem tohoto klubu z města automobilů. Budeš to brát hodně speciálně?
Určitě to pro mě bude spaciální zápas, vždyť jsem tam působil od svých čtrnácti let. Moc se na utkání těším a snad vyhrajeme (úsměv).

Už jsi měl tu čest nastoupit proti Mladé Boleslavi v rámci nejvyšší soutěže?
Ne! Vybavuji si, že jsem proti béčku Boleslavi nastoupil jen za béčko Bohemky proti béčku Boleslavi. Na úrovni první ligy to bude poprvé, co si zahraji proti Mladé Boleslavi.

Proběhlo v týdnu nějaké hecování?
Něco jsem hodil na mladého Lukáše Maška (smích).


Jak hodnotíš vstup mladoboleslavského týmu do letošní sezóny?
Asi očekávali, že budou v tabulce trochu někde jinde. Také se docela trápí a podle těch jmen, která mají na soupisce, určitě čekali, že se budou pohybovat v tabulce mnohem výš.

V létě jsi zamířil přes půl republiky na východ. Bylo těžké si zvyknout na jiné město a celkově prostředí?
Už jsem si zvykl. Jasně, jsem daleko od rodiny, ale přítelkyně za mnou jezdí každých čtrnáct dnů – to je v pohodě. Co se týče kluků v kabině, tak je to super a jsem za to šťastný.

Jak to máš s dojížděním?
Jezdím vlakem, takže v pohodě. Určitě to ale pro mě je nejdelší cestování v dosavadní kariéře.

Ve volném čase, třeba i ve vlaku, sleduješ sport? Co tě baví?
Sleduji samozřejmě českou ligu, koukám i na Ligu mistrů. V zimě mě baví biatlon.

Máš oblíbený klub?
Od mala fandím londýnské Chelsea!

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo