Generální partner
Světlý režim
10. listopad 2022

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Žák

Kmenový hráč soupeře nemůže do utkání zasáhnout ne kvůli dohodě klubů, ale proto, že pyká za karty. Stabilního člena základní sestavy tak fanoušci uvidí pouze na tribuně, odkud bude svým spoluhráčům držet palce. V rozhovoru se točila řeč okolo Varnsdorfu, ale i jeho začátcích či blížícímu se fotbalovému MS.

Dominiku, kvůli čtyřem žlutým kartám nemůžeš dnes proti Varnsdorfu nastoupit. Štve tě to?
Na vzájemný zápas jsem se těšil, mrzí mě hodně, že nemůžu nastoupit. Zápas tak budu sledovat pouze z tribuny…

Budeš figurovat aspoň v roli poradce?
To ano. Trenéři si mě už zavolali a ptali se mě na pár věcí ke hře Varnsdorfu.

Tvému kmenovému klubu patří třetí místo v tabulce. Překvapuje tě tak vysoké postavení soupeře?
Upřímně, vůbec ne. Kluci jsou spolu delší dobu, fungují, vědí o sobě. V létě pak byl tým vhodně doplněn o nové hráče.

Má klub ze Šluknovského výběžku postupové ambice?
V minulé sezóně jsme to řešili, protože jsme se pohybovali nahoře. Myslím si, že kdyby byl Varnsdorf na barážové pozici či vybojoval F:L, tak by do toho vedení klubu šlo a zkusili by to. Kvalita v tom týmu je.

Nemůžu se nezeptat na aktuální vážnou kauzu, která hýbe českým fotbalem. Jak jsi reagoval na zprávu o konfliktu mezi Bojanem Dordićem a trenérem brankářů Radkem Porcalem, kterého Balkánec ohrožoval nožem?
Dozvěděl jsem se to nejprve z internetu! Potom jsem se bavil i přímo s klukama. Hodně mě to šokovalo a tohle by se rozhodně nemělo dít. Je to špatně.

Do konce podzimu zbývají tři soutěžní zápasy – dva druholigové a jeden pohárový. Uběhlo to, že?
Uběhlo (úsměv). Potřebujeme šest bodů a potom už přijde zápas se Slavií. Rozdáme si to s favoritem na férovku, doma před vlastními fanoušky. Budeme chtít pochopitelně postoupit. Sám jsem ještě proti Slavii nehrál, těším se na to. Slavia je jedním z nejlepších klubu Česka, takže o motivaci budeme mít všichni postaráno. I já (smích).

V kolika letech jsi začal s fotbalem?
Asi ve čtyřech letech jsem začal kopat do balónu. V Baníku jsem prošel všemi kategoriemi až na A-tým. Zkusil jsem štěstí ve Frýdku-Místku, jenže tam se to celé zabrzdilo kvůli koronavirové pandemii. Tak jsem se vrátil do béčka Baníku, odkud jsem přestoupil do Varnsdorfu.Bavily tě i jiné sporty?
V dětství jsem hrával vždy v létě, když byla pauza ve fotbale, tenis. Ale opravdu jen chvilku. Hrál jsem fakt pouze fotbal, je to nejlepší sport na světě.

Máš oblíbený tým a hráče?
Vždycky jsem fandil Chelsea a moc se mi líbí Kevin De Bruyne. To je absolutní špička!

Podzim končí dříve než obvykle kvůli MS v Kataru. Komu budeš fandit?
Strašně se na šampionát těším, je to speciální událost. Budu se dívat na co nejvíce zápasů. Úplného favorita nemám. Prostě to budu sledovat.

Kdo se podle tebe stane mistrem světa?
Těžká otázka (zamyslí se). Italové to asi nebudou, takže by Anglie mohla uhrát dobrý výsledek a konečně zase něco vyhrát. Jejich fanoušci na to čekají už hodně dlouho.
Rozhovory Rozhovory
so 26.11. | redakce

Lubomír Vlk: Výkyvy byly obrovské, s podzimem nejsme spokojení!

Obsáhlý rozhovor s Lubomírem Vlkem o podzimu, který byl pro klub po šesti letech druholigový. Sportovní ředitel přiblížil a snažil se vysvětlit příčiny diametrálně odlišných výsledků doma a venku. Na první části sezóny však našel i pozitiva…

st 23.11. | redakce

Trenér Tomáš Hejdušek o podzimu, dlouhé zimní pauze atd.

Po pohárovém duelu s pražskou Slavií došlo i na hodnocení podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Odpovědi kouče Tomáše Hejduška byly přepsány, ale dají se také poslechnout na klubovém Youtube kanále.

čt 10.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Žák

Kmenový hráč soupeře nemůže do utkání zasáhnout ne kvůli dohodě klubů, ale proto, že pyká za karty. Stabilního člena základní sestavy tak fanoušci uvidí pouze na tribuně, odkud bude svým spoluhráčům držet palce. V rozhovoru se točila řeč okolo Varnsdorfu, ale i jeho začátcích či blížícímu se fotbalovému MS.

út 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

S Lukášem Budínským jsme probrali nejen aktuální stav, ale kreativní záložník zavzpomínal i na angažmá v Mladé Boleslavi, kam odešel právě z Karviné po sezóně 2018/2019. Zahrál si za reprezentaci a minulé léto přestoupil do Ostravy. Řeč se v rozhovoru stočila samozřejmě i k trenérovi Pavlu Vrbovi, který však na lavičce slezského klubu dlouho nevydržel…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo