Generální partner
Světlý režim
19. březen 2024

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Douglasi, zaslechl jsem, že na prvním tréninku s týmem jsi své nové spoluhráče oslovoval jménem. Je to pravda?
Haha (smích). Všech ne, ale hodně z nich ano (úsměv).

Studoval jsi je podle fotek?
To ne. Ale mám docela dobrou paměť, takže jsem se jich ráno před tréninkem zeptal a pak ještě znovu na hřišti.

Jak se švédský hráč ocitne v České republice, konkrétně v Karviné?
Měl jsem po Evropě několik nabídek, ale nejvíc mě zaujala česká liga – je to opravdu kvalitní soutěž. Působení v Karviné se mi zamlouvalo a kývl jsem. Beru to tady jako velkou výzvu.

To bezesporu, protože jsme aktuálně poslední a záchrana je jasný cíl. Oba dosavadní zápasy jsi odehrál v základní sestavě a naposledy v Liberci došlo i na nešťastný moment, po kterém soupeř kopal penaltu a rozhodl zápas. Co k tomu říct?
Snažil jsem se blokovat střelu a cítil jsem, že mi míč zasáhl ruku. Měl jsem však pocit, že byl hodně vysoko a doufal jsem, že to VAR uvidí a rozhodnutí hlavního rozhodčího zvrátí v náš prospěch. Po zápase jsem se celému týmu omluvil, protože to jde na můj vrub. Byla to chyba, za kterou nesu plnou odpovědnost. Jsem obránce, vždy na maximum hájím naše pokutové území. Od příštího zápasu musím být chytřejší a nesmí se to už opakovat.

Jaké máš první dojmy z naší soutěže?
Věděl jsem, že je těžká, soubojová, fyzicky náročná a ve vysokém tempu. To se potvrdilo. Musím přiznat, že na tohle nejsem ze Švédska úplně zvyklý. Hraje se tady odlišným stylem, který se trochu podobá anglickému – to mám rád, protože jsem v Anglii v minulosti hrával.

Anglie je trochu jiný fotbalový svět, že?
To je pravda, fotbalová kultura je v Anglii skvělá. Moc se mi tam líbilo. Na ostrovech jsem hrával v mladším věku – profesionálně však jen tři roky. Ve dvaceti letech jsem se vrátil do Švédska.

Hrál jsi v mnoha evropských zemích. Kde se ti žilo a hrálo nejlépe?
Užil jsem si hlavně Norsko, to byl dobrý rok. Hráli jsme i kvalifikaci evropských pohárů a získali stříbro v norském poháru. Dobrá léta byla samozřejmě i v rodném Švédsku, tam jsem dokonce vyhrál náš pohár (úsměv).


Působil jsi i na Ukrajině. Avšak tvé angažmá nebylo tak dlouhé. Předpokládám, že to bylo kvůli ruské agresi. Je to tak?
Ano, přesně tak. Odešel jsem kvůli válce! Bylo to těžké rozhodování odejít a už se nevrátit. Ale jednou bych se chtěl do Oděsy vrátit. S bývalými spoluhráči nebo zaměstnanci klubu jsem v kontaktu. V rámci možností fungují, jsou zpět na hřišti a v této sezóně se jim celkem daří.

Víš o tom, že jsi třetím Švédem v české lize?
Vím, že tady byli. Ve Slavii Aiham Ousou a ve Spartě David Moberg Karlsson. Oba už v Česku ale nejsou.

Je pravda, že jsi milovník psů a máš hned dva domácí mazlíčky? Jsou tady s tebou v Karviné?
Je to tak. S mojí ženou máme francouzského buldočka – jmenuje se Nala. A pak i kavalíra King, kterému říkáme Junior. Manželku, tátu a pejsky tu mám od včerejška, v pátek přijeli. Táta mi bude pomáhat se stěhováním.

Řekl ti někdo, že Česko je národem pejskařů a rovněž i pivařů?
Haha, slyšel jsem to. A vím, že téměř každý spoluhráč má doma psa.

A jak to máš s pivem?
Alkohol nepiju, ani jsem ho nikdy nepil. Takže vaše slavné pivo neochutnám. Ale slyšel jsem, že je moc dobré. Táta určitě nějaké vyzkouší a dá mi zpětnou vazbu (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo