Generální partner
Světlý režim
11. duben 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Antovski

Levý bek ze Severní Makedonie Filip Antovski se po vydařeném utkání s Příbramí musel „uklidit do bytu“ a zmeškal dva zápasy – měl totiž neštovice. Během nemoci ale nelenil, podle svých slov se například učil češtinu. V rozhovoru dále prozradil, jak se v Karviné cítí, kdy za ním dorazí rodina, proč mu to nevyšlo v Austrii Vídeň nebo třeba také, že s fotbalem začal nezvykle pozdě…

Filipe, v Karviné jsi necelé dva měsíce. Jak se ti u nás prozatím líbí?
Líbí. A dost! Karviná je menší město s mnoha pěknými místy. Co se týče klubu, tak jeho infrastruktura, zázemí a podmínky pro trénink jsou na skvělé úrovni. V Česku ale nejsem poprvé. V minulosti jsem hrál kvalifikační zápas za národní tým Severní Makedonie do 19 let v Praze proti vaší reprezentaci.

Start do angažmá ti vyšel výborně, nastoupil jsi v základní sestavě do prvního zápasu s Příbramí…
…byl jsem šťastný, že jsem nastoupil od první minuty prvního jarního zápasu. Doufám, že se mnou byli trenéři spokojení. A stejně tak i naši fanoušci.

Jenže po utkání přišel problém - chytil jsi neštovice. Jak ti bylo?
Nešťastná věc, bohužel. Bylo mi hned jasné, že minimálně na čtrnáct dnů budu mimo a kromě tréninků přijdu o dva zápasy. Nesměl jsem vycházet z bytu, takže jsem hrál hry, díval se na filmy a seriály a učil se česky.

V neděli v Táborsku jsi nechyběl v nominaci. Už jsi tedy stoprocentně připravený?
Už ano. S tréninkem jsem začal v reprezentační přestávce. Cítím se fajn a jsem stoprocentně odhodlaný a připravený pomoct týmu v dalších zápasech, které nás čekají.

Pomáhal ti po příchodu s rychlejší adaptací a aklimatizací Amar Memić?
Jo, vždycky je lepší, když je v týmu někdo, kdo mluví stejnou řečí. Bylo to pro mě snazší, spoustu věcí mi vysvětlil. Obecně platí, že po příchodu do nového týmu to má nový člen chvilku složitější. Ale musím říct, že vztahy v kabině jsou v pořádku, kluci jsou přátelští a ochotní. Cením si všech.

Přes svůj poměrně mladý věk jsi už prošel hodně kluby. Kde jsi se cítil nejlépe?
Je pravdou, že jsem působil v pěti klubech. Nejlepší to asi za mě bylo v bulharské Slavii Sofia. Odehrál jsem tam přes třicet zápasů, a mohl tak naplno ukázat své kvality. Byl jsem tam šťastný.

Do Karviné jsi ale přestoupil z rakouské Austrie Vídeň. Proč ti angažmá ve slavném rakouském klubu nevyšlo?
Každý fotbalista vám řekne, že je špatné, když přijdete do nového klubu a nedostanete šanci. To se mi přesně stalo. Trenér, který si mě do Austrie vybral, byl vzápětí odvolán z funkce. A nový trenér mi šanci v A-mužstvu nedal. Je to škoda, ale stává se to poměrně často.

V kolika letech jsi vlastně začal s fotbalem?
Překvapivě až ve dvanácti letech, což je poměrně pozdě. Začal jsem ve svém rodném městě Kumanovo – v klubu FK MIO. Ten už ale zanikl. Pak jsem hrával za FK Kumanovo Eurosport.

Máš sourozence? Sportují závodně?
Mám mladší sestru, která ještě chodí do školy a sportu se nevěnuje.

Už tě v Karviné navštívila rodina?
Je tady se mnou přítelkyně, která tady tráví hodně času. Ale rodina ještě neměla šanci přijet. To se ale brzy změní, za dva týdny dorazí a půjdou samozřejmě i na zápas. Těším se!
Rozhovory Rozhovory
so 18.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Veliký profesionál se definitivně loučí. Stylově před vyprodaným stadionem se s ním klub jako s hráčem rozloučí. Ovšem Michal Papadopulos v klubu působí dál – jako trenér útočníků. Nejen o tom, ale i o bohaté kariéře, kterou by mu mohl leckdo závidět, hovořil v bulletinovém rozhovoru.

čt 26.10. | redakce

Martin Zedníček: Všechno už dělám naplno, pauza byla dlouhá!

Po necelých jedenácti měsících znovu navlékl dres a vyběhl na trávník. Martin Zedníček je po těžkém zranění kolene zpátky! Od začátku října si znovu užívá zápasový rytmus - zatím v třetiligovém béčku.

st 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Juraj Jarábek

Pohodové povídání s trenérem Jurajem Jarábkem především o jeho dalších štacích po odvolání z lavičky MFK v březnu 2021. Pochválil také našeho odchovance Ondřeje Lingra za obrovský herní progres.

út 3.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matej Čurma

Majitel dvou Slovnaft Cupů se Spartakem Trnava dosáhl s tímto klubem i na dvě třetí místa v lize, stejně tak s Ružomberkem, kam přišel už ve čtrnácti letech. Slovák Matej Čurma v rozhovoru vypráví třeba o českých trenérech, kteří jej vedli právě pod Čebraťom. A v Trnavě se setkal v jedné kabině i se svým vzorem Martinem Škrtělem…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo