Generální partner
Světlý režim
10. květen 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

Rézo, na jaře jsi vstřelil už dva góly – stalo se tak v rozmezí pouhých čtrnácti dnů. Dá se touto optikou říct, že ti jarní část po osobní stránce vychází?
Myslím, že ano. A kromě zápasu v Opavě nám jaro vychází i po týmové stránce. Doufám, že zbývajících pět utkání zvládneme. Je paradoxní, že přestože jsem levák, tak jeden gól jsem vstřelil pravačkou a druhý hlavou (úsměv). Oba góly byly důležité, protože v té chvíli jsme prohrávali. V Táborsku jsme nakonec zvítězili, na půdě béčka Sparty jsme aspoň brali bod, ale při troše štěstí se nám mohlo podařit i vyhrát.

Před tímto kolem jste se spoluhráči drželi první místo v tabulce o bod před Líšní. Náskok však mohl být vyšší, že ano?
Je to velká škoda, soupeři nám svými výsledky nahráli a my toho nevyužili. Mohli jsme si vytvořit bodový polštář, ale nepodařilo se. Mrzí nás to.

S většinou týmů z první poloviny tabulky máme lepší vzájemné zápasy. To také může hrát roli při vyrovnanosti celé soutěže, ne?
To je pravda. Obecně nám zápasy s týmy, které se pohybují nahoře, vycházejí a se spodkem tabulky moc ne. Ale máme všechno ve vlastních rukou.

Na svém kontě máš 67 ligových startů. Pošilháváš po „magické“ stovce?
Nad tím jsem úplně nepřemýšlel, aktuálně se soustředím na jiné věci. Ale každopádně by to jednou bylo hezké, to určitě.

Dnes hostíme Prostějov, na který nemáme z podzimu příliš dobré vzpomínky. Vybavíš si porážku 1:2 z nastaveného času?
Nebyl to úplně povedený zápas. Stejně tak třeba v Chrudimi. Jenže v domácím prostředí jsme Chrudim porazili a já pevně věřím, že něco podobného se nám povede i teď s Prostějovem.

Pojďme k tobě – v kolika letech jsi začal s fotbalem?
Ve čtyřech nebo pěti letech u nás v Uherském Brodě. Pak jsem se přes Zlín a Sigmu dostal na Slovácko, kde jsem byl v mládeži a poprvé i nakouknul do ligy.


Takže k týmu z Uherského Hradiště máš největší vztah?
Určitě! Cítím se tam jako doma, vždyť do Brodu to mám deset patnáct minut. Navíc přítelkyně je z Uherského Hradiště.

Když už jsme u Slovácka, tak se chci zeptat na to, co říkáš na jejich letošní sezónu.
Není jednoduché navazovat na úspěchy z minulých sezón, ale zvládají to. Věřím, že mají na to, aby znovu uhráli to kýžené čtvrté místo. Kluky znám, sílu a kvalitu na to určitě mají.

V čem podle tebe tkví kouzlo tohoto týmu? V posledních dvou sezónách skončilo vždy čtvrté a získalo i pohár.
Zkušenostmi a tím, jak jsou dlouho pospolu. Plus nesmím zapomenout na trenéra Svědíka. Slovácko je takový rodinný klub z nejmenšího města v nejvyšší soutěži. Na každého musí dýchnout jejich specifická atmosféra.

Uprostřed týdne bylo oznámeno, že kapitán týmu a bývalý český reprezentant Michal Kadlec bude dál pokračovat v aktivní kariéře. Co na to říkáš?
Musím říct, že by pro Slovácko byla rána, kdyby nepokračoval. Výkonnost na to má a jestli mu drží zdraví, tak není o čem. To samé Milan Petržela, který bude mít v červnu čtyřicáté narozeniny a pořád patří na hřišti mezi nejrychlejší. Dokud takoví kluci můžou hrát, tak ať hrají. Byla by škoda pro celý fotbal, kdyby skončili.

Teď mě tak napadá, jestli tě neláká si zahrát v příští sezóně proti Slovácku…
…jako soupeř jsem tam nikdy nehrál. Bylo by to fajn.

Jsi Moravák, nabízí se tedy: víno nebo pivo?
Vodu (smích).

Je před námi poslední měsíc sezóny obou profesionálních soutěží. Zkus si tipnout, jak podle tebe dopadne F:L?
Nevím proč, ale titul přeju Spartě. Spadne asi Zlín, vypadá zatím nejhůř. A baráž? Ač bych chtěl, aby to Pardubice zvládly, tak asi Východočeši a pak Zbrojovka.
Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná