Mlade talenty

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jan Moravec

02.10.2019 | redakce
 

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jan Moravec V Klubovém bulletinu MFK KARVINÁ k zápasu s Opavou byl k přečtení rozhovor s uzdraveným obráncem či záložníkem Janem Moravcem. Kdo toto čtení nestihl "přelouskat, má šanci právě teď...

 

Chvilku jste byl nejstarší hráč v kabině, ale po návratu Marka Janečky a příchodu gólmana Libora Hrdličky vám tento přívlastek už nepatří. Předpokládám, že vám to asi moc nevadí, že?
Vážně ne. Patřím ale k těm zkušenějším, proto se snažím mladším klukům pomáhat, to je jasné. Já se ovšem mladý pořád cítím a to je nedůležitější. Jen škoda toho zranění, ale to je fotbalový život, bohužel.

Vy jste toho, ale měl trochu víc.
To je pravda (smích). Zdravotní komplikace začaly v předposledním kole nadstavby proti Bohemce, to jsem si natrhl achilovku a náš pan doktor Vojkůvka mi musel dát nohu do sádry. Kvůli tomu jsem si musel sám píchat injekce, a to mi nedělá dobře. Před barážovou odvetou v Jihlavě, kam jsem samozřejmě chtěl s týmem odjet jako morální podpora, jsem si proto nechal píchnout injekci tady na stadionu a šel kluky pozorovat na trénink. Vtom se mi zamotala hlava a já spadl na betonové schody u střídačky.

Otřes mozku?
To naštěstí ne. Ale jakmile jsem se probudil, tak vedle mě už byla záchranka, kterou kluci zavolali a přerušili kvůli tomu trénink. Prostě jsem si rozbil hubu, natekl mi ret – štěstí v neštěstí. Místo odjezdu do Jihlavy jsem strávil den v nemocnici.

Ale v Jihlavě jste byl.
Jo, nakonec jsem se tam úplně rozbitý dopravil (smích). Zaplaťpánbůh, že jsme ligu zachránili, byly to neskutečné nervy!

Po Jihlavě následovala dovolená. Se sádrou asi nic moc, ne?
První týden ještě ušel, ale v tom druhém jsem chytil neštovice. Dalších čtrnáct dnů bylo hrozných! Nakonec se to zlepšilo a začal jsem chodit na rehabilitace k naší Ivetce Navrátilové a postupně jsem se dával dohromady i s pomocí nového člena realizačního týmu Petra Horáka, což je náš kondiční trenér.

Řeči typu, že po třicítce se vrcholový sportovec o sebe musí víc starat, mají něco do sebe?
Dřív jsem si říkal, že to jsou bláboly, ale ono ne. Je to tak a cítím to na sobě. Opravdu se víc o sebe starám a říkám to i našim mladým klukům.
 
Když jste po prodělaných neštovicích přišel do kabiny, poznal jste tam vůbec někoho?
Ale jo, i když se kluci dost obměnili. Ale k fotbalu to patří, je to běžná věc. Kluky jsem poznával za pochodu, navíc jsem pokladník, takže oni mě ještě ani pořádně neznali a já je už kasíroval (smích).   
 
Jak se momentálně cítíte po odehraných zápasech?
Odehrál jsem poločas proti Třinci, celý zápas za béčko v Heřmanicích a naposledy jsem naskočil na pár minut v Příbrami a musím říct, že se cítím po dlouhé pauze dobře. Vždycky je fajn, když se můžete jít rozehrát za béčko. V plném tréninku jsem tři nebo čtyři týdny a to je nejdůležitější.

Fotbalová sezóna je v plném proudu a hokejová od začátku září už také. Byl jste už na extralize v Třinci nebo Vítkovicích?
Hned po duelu v Příbrami jsem vzal Martina Kouřila do Třince, který hrál s Litvínovem. V sobotu jsem mu řekl, že pokud v Příbrami vyhrajeme, tak mu naplánuju super nedělní program – a stalo se. V neděli od tří hokej, potom derby Sparta – Slavia a večer jsme ještě šli do kina na nového Ramba (úsměv).

S kým budete jezdit na hokej, když vaši parťáci Lukáš Budínský s Tomášem Wágnerem už jsou pryč?
S Míšou Petráněm, Márou Hanouskem nebo právě s Martinem Kouřilem. Přiznám se, že kvůli hale a útulnosti je mi sympatičtější Třinec, ale to neznamená, že do Vítkovic nebudu jezdit. Bude také záležet na soupeřích, kteří do Třince nebo Ostravy zrovna přijedou.• Sestřih porážky v Liberci
dnes - Karvinští zakončili podzim prohrou 0:3 v Liberci. Na sestřih zajímavých okamžiků na stadionu U Nisy se podívejte ZDE.

• U9 a U11 v sobotu na Kovoně
před 2 dny - Na Kovoně v sobotu pokračuje série Karvinských turnajů. Od 8 hodin se v kategorii U11 představí družstva Karviné, Vítkovic, Odry Petřkovice, Brušperku, Baníku Albrechtice a Frýdku-Místku. Od 13 hodin pak bude v kategorii U9 hrát Karviná, Hlučín, FOMAT Martin, Bohumín, Frýdek-Místek a Třinec.

• Smrž v Liberci hrát nebude
před 3 dny - Kvůli čtyřem žlutým kartám skončila pro Vojtěcha Smrže podzimní část FORTUNA:LIGY - do posledního utkání v sobotu na půdě Liberce nemůže nastoupit.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
9.12. - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem