Generální partner
Světlý režim
21. duben 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Bederka

Stoper Jiří Bederka patří po svém zimním příchodu neodmyslitelně mezi stabilní hráče základní sestavy. V rozhovoru mluvil o svých fotbalových začátcích, postupných ambicích, Bohemce, ale také o východočeských klubech, ke kterým má blízko. Řeč přišla i na zahraniční angažmá…

Jirko, na svém kontě máš osmdesát prvoligových startů. Kýžená stovka je téměř za rohem. Je to tvůj cíl, upínáš se k němu?
V téhle chvíli už ano. Ale za každou cenu? To určitě ne. Troufám si tvrdit, že i těch osmdesát je úspěch. Vůbec jsem s tím na začátku profesionální kariéry nepočítal. Ale bylo by to hezké, dostal bych památeční dres se stovkou startů (úsměv).

V našem dresu by se ti to mohlo povést…
…bylo by to ideální! Ale musíme postoupit. Našlápnuto je slušně, cíl je jasný!

Byl fotbal pro tebe od mládí jasnou volbou?
Táta trénoval přípravky v České Skalici, odkud pocházím, takže to z toho vyplynulo. Dával jsem si postupné cíle.

Hrával jsi vždy ve středu obrany?
To vůbec ne – do třinácti let jsem byl pravé křídlo. Jednou jsme ale jeli na zápas do Mladé Boleslavi a trenér se mě zeptal, jestli bych to zvládnul vzadu na stoperu, protože tam nemá koho dát. Podle něho jsem k tomu měl všechny předpoklady. Souhlasil jsem a utkání se mi povedlo. To bylo v dresu Náchoda.

Nemrzí tě to zpětně? Většina chce hlavně střílet góly.
Takhle bych to neřekl. Ale je pravdou, že tam na křídle jsem měl čísla – góly a asistence. Ještě jsem hrál defenzivního záložníka. Ovšem na ofenzivnějších pozicích už ne (smích).

Dosavadní kariéru jsi strávil výhradně v Česku. Nikdy tě nelákalo zahraničí? Byla někdy nějaká nabídka na stole?
Láká i lákalo. Otázkou je, zda na to mám ještě pořád věk. Neupínám se k tomu, ale bylo by to fajn. Zároveň bych měl možnost konfrontace mezi českou ligou a nějakou zahraniční. Určité oťukávání bylo po konci v Bohemce. I kvůli tomu jsem se rozhodl neprodloužit v Ďolíčku smlouvu. Ale nedopadlo to.

Když už jsme naťukli Bohemku, tak by byl hřích se nezeptat, co říkáš na výsledky a aktuální postavení „klokanů“ v tabulce?
Klobouk dolů, mají skvěle rozjetou sezónu, do první šestky budou určitě. Mají na to klidně skončit čtvrtí, což by byl ohromný úspěch. Zle trápili Slavii v semifinále MOL Cupu, kde je snad deset vteřin dělilo od postupu do finále. Mám tam stále kamarády, moc jim to přeju.

Pocházíš z východních Čech – můžeš tedy porovnávat. Jak je to s fotbalovým fanouškovstvím v této části republiky?
Ve fotbale má určitě největší základnu Hradec Králové, potom Pardubice. A v hokeji je to přesně naopak – takhle to tam je rozdělené už hodně dlouho (úsměv). Je fajn, že oba kluby budou konečně mít super stadiony, respektive Pardubice už svou arénu mají. Projížděl jsem kolem, je to pěkný a útulný stadionek. V Hradci bude větší, ale fanoušci si jej za ta léta, kdy se o tom jen mluvilo, zaslouží.

Třetím do party je náš dnešní soupeř – Chrudim.
Přesně tak. V Chrudimi navíc mám kamaráda Honzu Závišku, s kterým jsem v kontaktu a na podzim vstřelil Karviné dva góly. Chrudim je nepříjemný a dobře organizovaný tým a není náhoda, že se drží v polovině tabulky.

Vysokou a ostudnou prohru 1:5 radši ani nepřipomínej…
…nó, to je fakt! To jsem se s Honzou bavil hned po zápase a říkal, že Karviná chtěla hrát fotbal a Chrudim Karvinou vytrestala. Takže teď jim máme co vracet!

V domácím prostředí jsme nejlepší z celé F:NL – devět výher a jediná porážka. Navíc od konce srpna jen výhry a žádný inkasovaný gól. Zažil jsi to někdy?
Až takovou vítěznou sérii domácích zápasů, a navíc s čistým kontem si nevybavuji. Je to super a budeme chtít v tom pokračovat.

Jak se ti hraje s Dávidem Krčíkem?
Už v přípravě jsem poznal, že Dávid je kvalitní fotbalista. Sedli jsme si, spolupráce je moc dobrá. Snad na to budeme navazovat každým zápasem.
Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo