Generální partner
Světlý režim
18. květen 2022

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Ciupa

Úplně veselé povídání to nebylo. Gólman Jiří Ciupa musí jako odchovanec klubu skousnout fakt, že z prvoligové Karviné bude druholigová. V rozhovoru před posledním domácím utkáním se vesměs vzpomínalo…

Jirko, po šesti sezónách se loučíme s nejvyšší soutěží. Jak to bereš ty jako odchovanec klubu?
Je to samozřejmě špatné! Za ty roky jsme se mezi elitou určitě neztratili a ukázali jsme, že ligu hrát umíme. Máme tady super podmínky, zázemí. Je to velká škoda kvůli stadionu a hlavně kvůli lidem, kteří tady viděli špičkové kluby.

Převládá v tobě smutek nebo zklamání?
Spíš zklamání – z celé sezóny. Vyhrát do této chvíle doma jediný zápas je prostě strašně málo. Prakticky si za to můžeme opravdu sami, protože s jediným domácím vítězstvím je nemožné se na takové úrovni zachránit. Zkazili jsme podzim a na jaře se furt honili a byli pod tlakem.

Měli jste to v hlavách?
Samozřejmě. Každý zápas pro nás byl důležitý, museli jsme vyhrávat. Bohužel se nám nepodařila udělat ani dvouzápasová šňůra vítězství. Dlouho jsme dýchali, ale po Jablonci už bylo jasno.

V této sezóně jsi zasáhl jen do tří utkání. Upřímně, nečekal jsi víc?
Čekal, samozřejmě.

Na svém kontě máš třináct prvoligových startů. Když zapátráš v paměti, tak který byl ten nejpovedenější? Na který vzpomínáš nejraději?
Asi domácí zápas s Plzní v minulé sezóně. Hráli jsme s Viktorkou vyrovnanou partii a mně se to utkání povedlo (úsměv).

Vžij se teď, prosím, do role fanouška. Který zápas byl během šesti prvoligových sezón ten úplně nejlepší a nejvydařenější?
Jeden bych neřekl. Bylo jich víc. Určitě výhra na Spartě pod trenérem Strakou, kdy Tomáš Wágner dával dva góly a Martin Pastornický tam oslavil svůj premiérový prvoligový start, a potom asi z této sezóny domácí remíza se Slavií a únorové vítězství na Slavii. A ještě si vybavím asi i nějakou domácí remízu se Spartou (úsměv). Myslím si, že na tyto zápasy si všichni fanoušci určitě vzpomenou.

Může být malou útěchou fakt, že jsme během šesti sezón vyhráli na stadionech tří nejlepších českých klubů posledních let – tedy na Spartě, v Plzni i na Slavii?
Přesně tak! S těmito týmy jiné kluby nevyhrají třeba i deset let. A nám se podařilo vyhrát přímo u nich (smích). To je fakt super! Ale na druhou stranu pak neporážíme soupeře, které bychom měli porážet…

Jsou před námi poslední dva zápasy. Budou to zápasy o čest s tím, že byste rádi zakončili sezónu důstojně a především dnes kvůli fanouškům se rozloučili vítězstvím?
Určitě chceme zbývající zápasy zvládnout. Hlavně ten dnešní, domácí. Fanoušci si moc radosti během sezóny neužili a my se s nimi chceme na prvoligové scéně rozloučit třemi body. Na první nadstavbový zápas proti Zlínu vytvořili naprosto perfektní atmosféru, to bylo skvělé! Byli fakt slyšet a neúnavně nás povzbuzovali. Slušelo by se dnes vyhrát speciálně pro ně.

Kdo podle tebe půjde do baráže z prvoligových celků?
Bohemka. A… Teplice!

Dokáže druholigový celek postoupit přes baráž do nejvyšší soutěže?
Nevím. Vlašim by asi mohla některý z prvoligových celků potrápit. Ale jestli postoupí? Netroufám si tipovat, spíš asi ne.

Jaké bude léto?
Hodně zajímavé. Sám jsem zvědavý, jak se to tady promění.

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo