Generální partner
Světlý režim
15. listopad 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

Kacpere, v této sezóně dostáváš pravidelně šance, i když v menší minutáži. Jsi rád za postupné krůčky?
Vnímám, že patřím do týmu. V zápasech dostávám zatím šanci na pár minut a musím říct, že jsem doufal ve větší vytíženost. Na druhou stranu jsem měl menší zranění, což mě na začátku sezóny trochu přibrzdilo a na tréninku to někdy také nebylo úplně ideální. Takže to je objektivní příčina, proč mě trenér Weber posílal na hřiště v posledních minutách.

I přesto máš na svém kontě jeden gól, který jsi vstřelil v nastaveném čase Slavii, a byla z toho velice cenná remíza 3:3.
Skvělé, výborný zážitek! Kromě toho gólu si vzpomínám i na to, jak mě po zápase hrozně bolela hlava. Byl to důsledek srážky s brankářem Kolářem. On měl, jak se následně ukázalo, problémy s žebry a já otřes mozku.

Právě otřes mozku byl příčinou, že jsi musel předčasně opustit sraz polského národního týmu do 20 let. To je velká smůla, ne?
To mě neskutečně mrzelo, spíš nasr… Poprvé jsem byl v nominaci za nároďák, stihl jsem jeden trénink. Bohužel mi bylo špatně, bolela mě hlava a po vyšetření v nemocnici jsem musel odcestovat domů a zápasy s Itálií a Portugalskem jsem musel oželet. Během pár dnů, kdy kterých jsem měl naordinovaný klid, už ale bylo vše v pořádku a mohl jsem se připojit do tréninku tady v Karviné.

Nicméně reprezentační pozvánka ti dorazila o měsíc později k zápasům s Německem a Norskem. Takže zadostiučinění?
Určitě jo! Reprezentoval jsem naši zemi, fantastický pocit. Zápas s Německem pro mě byl neskutečným zážitkem, hráli jsme před patnácti tisíci fanoušky – to jsem zažil vůbec poprvé! Odehrál jsem v základní sestavě první poločas, během kterého jsme moc šancí směrem dopředu neměli. Spíš jsem pomáhal obraně. Ve druhé půli se to trochu otevřelo, ale už jsem byl na lavičce. Zápas nakonec skončil zaslouženou bezbrankovou remízou.

Během tvých reprezentačních povinností se v klubu změnili trenéři. Trenéra Webera nahradil Bohumil Páník. Pomůže taková změna podle tebe?
Musí to pomoct, vždyť máme jen čtyři body. Je potřeba se zvednout!

Dnes hostíme třetí Slovácko. Zvládnete po čtrnácti dnech v izolaci a karanténě tak náročný zápas po týdenním mikrocyklu?
Věřím, že ano. Samozřejmě každý člověk a jeho tělo reaguje na tu nemoc jinak. Já jsem třeba nějaké problémy po covidu, který jsem prodělal už dříve, měl. Ale co vím od kluků, měli lehký průběh, tak snad to zvládneme.

S kým z kabiny si nejvíc rozumíš?
Nejvíc se bavím s Matějem Juráskem a Jurajem Teplanem.

Vybavíš si, kdy poprvé jsi přišel v Karviné na trénink?
To vím přesně. V jedenácti letech a trenérem byl Zbyšek Gazda spolu s Petrem Bijokem. Byly to dobré mládežnické časy. Vzpomínám na ně rád. Do té doby jsem hrál u nás v obci Kończyce Male. Je to kousek nad stadionem, ale to asi všichni Karviňáci vědí (úsměv).

Působí v klubu ještě nějací tvoji spoluhráči z té doby?
Ano, v béčku je Lukáš Dadak, Jirka Hrušovský nebo Patrik Goj.

A poslední věc, i když tuším tvoji odpověď – jakému klubu fandíš a kdo je tvůj oblíbený fotbalista?
Fandím Bayernu Mnichov a oblíbeným fotbalistou je samozřejmě Robert Lewandowski (úsměv). Podle mě je hrozně moc nedoceněný na to, kolik toho dokázal. Pořád střílí góly, má i hodně asistencí a pro tým je neskutečně důležitý.

Polský snajpr a tvůj krajan figuruje v užší nominaci na zisk Zlatého míče pro nejlepšího hráče světa. Věříš, že tuto anketu na konci listopadu ovládne?
Myslím si, že bohužel nevyhraje, ale vyhrát by měl!

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná