Generální partner
Světlý režim
3. březen 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - LUKÁŠ ČMELÍK

Rychlostní typ fotbalisty, ofenzivně laděný Slovák Lukáš Čmelík je konečně fit a v posledních třech zápasech nechyběl v základní sestavě. V rozhovoru chválí fyzioterapeuty, srovnává ligové soutěže, ve kterých působil, a zmínil také rozepři s fanoušky Dunajské Stredy…

Lukáši, v posledních zápasech nechybíte v základní sestavě. Jste tedy stoprocentně zdravý?
Musím to zaklepat, ano jsem. Cítím se konečně dobře. Po zápase s Pardubicemi jsem se lehce zranil, ale fyzioterapeuti odvedli výbornou práci. Poměrně rychle mě dali do pořádku a vynechal jsem pouze první lednový zápas na Slovácku. Momentálně je všechno v pořádku a doufám, že zůstanu zdravý. 

Jak vůbec hodnotíte první zápasy v roce 2021?
Když je budu hodnotit po osobní stránce, tak mi vyšel zápas v Teplicích, a už předtím jsem proti Slavii připravil penaltu. Naopak poslední dva zápasy jsem mohl určitě zahrát lépe. Ale nejdůležitější je, že se nám podařilo zvládnout domácí zápas s Opavou. Věřím, že nás ta domácí výhra nakopla a povede se nám zdolat i Liberec. 

Upřímně řečeno, Liberec bude těžším soupeřem, než byla Opava.
To určitě ano. V mých očích je Liberec špička druhého „českého sledu“ spolu s Jabloncem. Top česká trojka je jasná – Slavia, Plzeň, Sparta. Nebude to snadný zápas, ale tuto sezónu jsme všem ukázali a dokázali, že umíme hrát s každým soupeřem. 

Působil jste ve Švýcarsku, Polsku, na Slovensku a v Česku. Porovnejte, prosím, úroveň nejvyšších soutěží v těchto zemích.
Ve Švýcarsku se hraje podobným stylem jako tady v Česku, ale asi tam padá víc gólů. Před čtyřmi lety, kdy jsem tam byl já, tak tam bylo poměrně dost přeplacených hráčů. Například dali dost gólů v německé Bundeslize a šli si potom vydělat právě do Švýcarska. Ale celkově v těchto soutěžích zásadnější rozdíl nevidím. 

Která z nich je ve vašich očích nejlepší a proč?
Asi polská Ekstraklasa. Fanouškovské zázemí a celková propagace fotbalu v Polsku je na vysoké úrovni.

Jak vzpomínáte na angažmá v Piastu Gliwice, kde jste se potkal s Michalem Papadopulosem?
Do Gliwic jsem přišel za trenéra Látala, který nyní trénuje Sigmu Olomouc – vyhlédl si mě na krátké hostování do konce sezóny, protože ve švýcarském Sionu už jsem nechtěl pokračovat. Asi po dvou zápasech trenéra Látala odvolali a přišel trenér, s kterým jsem si nesedl. Po dvou týdnech mě přeřadil do B-týmu a už jsem jen čekal na konec sezóny. 

Potom jste odešel domů na Slovensko do Dunajské Stredy, že?
Je to tak. Tam to bylo hodně specifické. Zpočátku bylo všechno super, s vedením klubu ani samotným majitelem panem Világim nebyl problém. Jenže kvůli odlišné mentalitě jsem nevycházel s fanoušky. V DAC působí čím dál méně Slováků, a klub tíhne spíš k Maďarsku. No, a pokud jste povaha jako já, že povíte na rovinu svůj názor, tak může vzniknout problém. Například jednou se fanoušci neztotožnili s tím, že jako Slovák oslavuji výhru Slovenska nad Maďarskem. Pardón, ale přeci jako Slovák fandím našim. Nakonec se to vyvrbilo tak, že po dalším konfliktu s fanoušky jsem přestal hrávat (krčí rameny).          

V minulém zápase jste nastoupil na pražské Letné proti Dávidu Hanckovi, s kterým jste hrával v Žilině i v reprezentaci do 21 let. Jaké bylo shledání jako soupeři?
Známe se dlouho, je to v pohodě kluk. Ale neměli jsme spolu takový vztah, že bychom chodili pravidelně na kafe. Pozdravili jsme se a prohodili pár slov (úsměv).

Když už jsme u Sparty, tak se musím zeptat. Tři góly jen tak někdo Spartě v jejím domácím prostředí nevstřelí. Teď se to povedlo, ale odjížděli jste stejně s prázdnou. Jak moc to štve?
Úvod nám vyšel, ale podle mě zápas ovlivnil zbytečný a hloupý gól na 1:1. V závěru po našem snížení a stále v přesilovce jsem pořád věřil. Třeba že by mohla přijít i penalta – v celé lize se jich kope momentálně hodně. Ale bohužel, prohráli jsme a jedeme dál. Každopádně od celkového výkonu a týmového nasazení se můžeme odrazit. Snad hned dneska proti Liberci.

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo