Generální partner
Světlý režim
25. říjen 2022

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

S Lukášem Budínským jsme probrali nejen aktuální stav, ale kreativní záložník zavzpomínal i na angažmá v Mladé Boleslavi, kam odešel právě z Karviné po sezóně 2018/2019. Zahrál si za reprezentaci a minulé léto přestoupil do Ostravy. Řeč se v rozhovoru stočila samozřejmě i k trenérovi Pavlu Vrbovi, který však na lavičce slezského klubu dlouho nevydržel…

Bůďo, tvoje druhé karvinské angažmá nezačalo nejlépe. Hned v prvním zápase ve Vyškově tě zradilo lýtko. Trochu smůla, ne?
Zranění k fotbalu patří, s tím se nedá nic dělat. Teď už jsem ale nějaký čas v pořádku.

Vrátil ses do známého prostředí, ale kádr je pochopitelně úplně jiný. S kým se nejvíc bavíš?
Je tady dobrá parta a kluci mě rychle mezi sebe přijali. Většinu jsem znal jako soupeře – tam problém nebyl. Nejvíc se bavím s Dominikem Žákem, jezdíme spolu pravidelně z Ostravy a po tréninku zase zpátky. A navíc rodiče mojí přítelkyně se znají s jeho rodiči. Rozumíme si.

Vedle sebe i nastupujete. Jaká s ním je spolupráce přímo na hřišti?
Myslím, že to je v pohodě (úsměv). Je to hodně o komunikaci. Dominik hraje víc za mnou, sedlo si to. Aspoň takový z toho mám pocit.

Po sezóně 2018/2019 jsi zamířil po konci smlouvy do Mladé Boleslavi. Jak se zpětně díváš na tento krok?
Stoprocentně dobrá volba! Hned jsem tam zažil asi nejlepší sezónu v kariéře. I když jsem začal nastupovat až po nějakém čase i na jiné pozici, tak to bylo v Boleslavi super. Zahrál jsem si i evropské poháry. Měli jsme fakt kvalitní tým.

Pozici ti trenér Weber musel upravit kvůli nestárnoucímu Markovi Matějovskému, že?
Jo. Hrálo se na dva útočníky a uprostřed operovali Mára s Michalem Hubínkem – a hráli fakt dobře. Tak mě trenér zkoušel na pravé záloze. Šlapali jsme, vyhrávali jsme a dařilo se nám střílet spoustu gólů.

Výkony v dresu Mladé Boleslavi ti pomohly i do reprezentace. V době „covidové“ jsi nastoupil v Lize národů v Olomouci proti Skotsku v základní sestavě. Vnímáš to tak?
Asi jo. Ale byla to souhra náhod. Každopádně mám z toho radost a reprezentační start mi už nikdo nikdy nevezme.Ovšem v klubu z města automobilů jsi do konce smlouvy nevydržel. Spolu s Jiřím Klímou tě koupil ostravský Baník…
…pod trenérem, který tam po konci Jozefa Webera přišel (Karel Jarolím – pozn. aut.), jsem tam nechtěl zůstat. Nabídka Baníku mi dávala smysl. Mluvil jsem s vedením i trenérem. Měl jsem i jiné nabídky, ale lákalo mě poznat jeden z největších českých klubů a pravidelně nastupovat před skvělými fanoušky.

Jenže v Baníku jsi toho dohromady příliš neodehrál. Neříkal sis, že to bylo špatné rozhodnutí?
Přišel jsem a začalo se dařit. Trenér neměl důvod sahat do sestavy. Navíc i hráči na mojí pozici byli produktivní. Musel jsem zůstat trpělivý, ale bylo to samozřejmě pro mě těžké. Chuť jsem pořád měl – někdo dostane víc šancí, někdo méně. S tím se musí počítat.

V létě získal Baník kouče Pavla Vrbu. Byla to i pro tebe nová šance?
V přípravě se to rotovalo, pak přišla nějaká zranění. Dostal jsem necelou půlhodinu v prvním zápase proti Olomouci, potom už nic. Mě mrzí, že se mnou nikdo moc nemluvil!

Na začátku minulého týdne ale Pavel Vrba skončil. Překvapilo tě, že vydržel pouhých jedenáct kol?
Vůbec jsem to nečekal, bylo to pro mě překvapení. Nevím, co se v Ostravě dělo po mém odchodu do Karviné, ale výsledky nebyly ideální. A hra se asi také nikomu nezamlouvala. Takže asi musel skončit.

Těšil ses v létě na spolupráci s takovým trenérem ověnčeným úspěchy z Plzně?
Ano, těšil jsem se na něho. Každý trenéra Vrbu zná, ví o těch úspěších. Byl jsem fakt v očekávání, jak trénuje, jak se chová atd.

Zpátky do současnosti – je druhá liga jiná než před lety, kdy jsi pomohl k postupu?
Přijde mi aktuálně vyrovnanější. Když jsme postupovali tenkrát v sezóně 2015/2016, tak nahoře byly tři nebo čtyři týmy. Teď? Při pohledu na tabulku jedna výhra nebo prohra vlastně skoro nic neřeší. Mezi prvním a sedmým týmem je rozdíl pouhých šesti bodů.

Do konce podzimu zbývají čtyři kola, dnes hostíme Duklu. Deset bodů by to asi chtělo získat, že?
Doufám, že se nám to povede. Body potřebujeme, ale soupeři to nebudou vůbec jednoduší. Dnes s Duklou očekávám lepší terén než minulý týden v Prostějově a soupeř asi bude chtít hrát fotbal. Musíme to ubojovat a urvat tři body. Oba týmy jsou po poháru, ale určitě Dukla měla těžšího soupeře než my. Musíme to zvládnout!
Rozhovory Rozhovory
so 26.11. | redakce

Lubomír Vlk: Výkyvy byly obrovské, s podzimem nejsme spokojení!

Obsáhlý rozhovor s Lubomírem Vlkem o podzimu, který byl pro klub po šesti letech druholigový. Sportovní ředitel přiblížil a snažil se vysvětlit příčiny diametrálně odlišných výsledků doma a venku. Na první části sezóny však našel i pozitiva…

st 23.11. | redakce

Trenér Tomáš Hejdušek o podzimu, dlouhé zimní pauze atd.

Po pohárovém duelu s pražskou Slavií došlo i na hodnocení podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Odpovědi kouče Tomáše Hejduška byly přepsány, ale dají se také poslechnout na klubovém Youtube kanále.

čt 10.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Žák

Kmenový hráč soupeře nemůže do utkání zasáhnout ne kvůli dohodě klubů, ale proto, že pyká za karty. Stabilního člena základní sestavy tak fanoušci uvidí pouze na tribuně, odkud bude svým spoluhráčům držet palce. V rozhovoru se točila řeč okolo Varnsdorfu, ale i jeho začátcích či blížícímu se fotbalovému MS.

út 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

S Lukášem Budínským jsme probrali nejen aktuální stav, ale kreativní záložník zavzpomínal i na angažmá v Mladé Boleslavi, kam odešel právě z Karviné po sezóně 2018/2019. Zahrál si za reprezentaci a minulé léto přestoupil do Ostravy. Řeč se v rozhovoru stočila samozřejmě i k trenérovi Pavlu Vrbovi, který však na lavičce slezského klubu dlouho nevydržel…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo