Generální partner
Světlý režim
21. prosinec 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Čmelík

Ofenzivní záložník Lukáš Čmelík neměl během podzimu stejně jako celý tým moc důvodů k radosti. Probrali jsme s ním podzimní trápení, dnešního soupeře i blížící se Vánoce.

Lukáši, jsme na konci totálně nevydařeného podzimu. V čem vidíš ty hlavní příčinu podzimních neúspěchů?
Musím nejprve říct, že si všichni uvědomujeme, že do této situace jsme se dostali sami. A stejně tak se jen my sami z ní můžeme a musíme dostat. Jedna věc je ta, že se nevyhrálo už devatenáct utkání, ale ta druhá, a to mě mrzí ještě víc, je to, že hned v osmi zápasech jsme vstřelili první gól a stejně nedokázali utkání dotáhnout do vítězného konce. Ba co víc, většinu těchto utkání jsme nedokázali dotáhnout ani do remízového stavu. Myslím, že máme zkušený tým. O to víc mě to trápí!

Už jsi zmínil počet devatenácti zápasů, ve kterých jste nepoznali radost z vítězství. To je až strašidelné, že?
Je to nelichotivá série, jakou jsme nikdo z nás v kabině nezažili. Je potřeba co nejdřív tuto nepříjemnou sérii zastavit, nakopnout se jedním vítězstvím. A pak už to půjde…

Ani ty osobně nezažíváš povedený půlrok. Trápilo tě zdraví, které tě poměrně přibrzdilo, a nemáš takovou formu jako na konci minulé sezóny. Vnímáš to stejně?
Formu jsem měl, to ano. Bohužel během podzimu mě zastavil covid s těžším průběhem. Měl jsem potom relativně problém naskočit zpátky do tréninkového procesu. Možná z touhy a chuti vrátit se co nejdřív jsem se zranil – laboroval jsem s patou, měl jsem tam něco natáhnuté. Do toho ještě přišla změna trenéra, zpočátku jsem nehrával a až teď v posledních zápasech jsem se vrátil zpátky do základní sestavy.

Jak ses cítil?
Nemyslím si, že to bylo úplně špatné, ale určitě mám pořád daleko do formy z konce minulé sezóny.

Pod trenérem Weberem jsem asi nejen já pozoroval, že si ti daří. Dá se říct, že jste si sedli? A co jsi říkal na jeho odvolání?
Přesně tak, rozuměli jsme si po fotbalové i lidské stránce. Dokonce si troufám říct, že to byl jeden z nejlepších trenérů, kteří mě během kariéry vedli. Ale bohužel, to je fotbal. Nejde vyměnit dvacet hráčů, vždy je první na řadě trenér. Je potřeba to respektovat a pracovat dál. Makám a budu makat dál i pod trenérem Páníkem, to je jasné.

A teď už k dnešnímu soupeři. Před sezónou s Plzní nikdo moc nepočítal, ale Viktoria dokazuje, že je spolufavoritem na titul. Vnímáš to podobně?
Plzeň dokáže vytěžit z minima maximum. Viděl jsem třeba její utkání na Slovácku, kde se bránili téměř celý zápas a stejně tam dokázali vyhrát 2:1. Mají výborné hráče jako Beauguel a další. Je to moc dobrý tým.

Utěšovat se ale tím, že desetigólový útočník Beauguel proti nám nenastoupí, asi není na pořadu dne, že?
No, ono to je úplně jedno. Mají tam kvalitního druhého útočníka Chorého. Je to vysoký hráč, který taktéž umí dát gól. Hrál i v Belgii, kde mu to sice úplně nevyšlo, ale něco umět musí. A v lize to dokazuje.

Vzpomeneš si na poslední zápas s Plzní tady v Karviné, který skončil 1:1?
Ano, tam nás výrazně podržel Cipis v bráně. Chytal neskutečně a já doufám, že na to naváže i dnes. Samozřejmě si pamatuji i na moji gólovou přihrávku z brejku Michalu Papadopulosovi. Konečný výsledek bychom i dnes brali, přestože samozřejmě nutně potřebujeme tři body. Ale Plzeň má velikou kvalitu a je potřeba být pokorný. Za bod bychom byli rádi.

Blíží se Vánoce. Kde je strávíš?
Kvůli různým vládním restrikcím doma na Slovensku jsme se s přítelkyní rozhodli, že zůstaneme spolu s malým synem v Karviné. Takže Vánoce strávíme tady a na přelomu roku bychom chtěli odjet někam do Polska na krátký pobyt. Pak už se vrátíme zpátky, protože 3. ledna nám začíná zimní příprava.

Jaká u vás bude Štědrovečerní večeře?
To je klasika - kapustnica, salát, kapr a rybí filé. Mám ale takový zvyk, že jdu koupit kapra, kterého přede mnou zabijí a připraví mi ho k domácímu naporcování. Netáhám domů živého kapra ani mraženého. Musí být čerstvý!

A na závěr se zeptám i na pohádku. Jakou máš rád na Vánoce?
Spíš než na pohádku se každoročně těším na Pelíšky! Tento český film si opravdu užívám, hlavně díky panu Donutilovi.

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo